Přeskočit na obsah

Prožitek nebo předsudek?

Tak jsem se opět vydal na cesty a práce mě po roce zavála zpět do Las Vegas. Město hříchu uprostřed nevadské pouště dlouho nepatřilo mezi má oblíbená, ale s postupem času jsem si k němu vztah našel. Pokud totiž člověk nepodlehne prvotnímu tlaku předsudků, lze v okolí Vegas najít řadu krásných míst stejně jako kdekoli jinde. Proto jsme se včera vydali na Lake Mead.

Jako všichni turisté jsme se krátce podívali na Hoover Dam, ale protože máme půjčené terénní SUV, vydali jsme se po prašné polní cestě do Red Rock Canyonu. To je malé zapadlé údolí s přístupem k jezeru, které je asi 4 míle od turistů, takže nabízí doslova božský klid a pohodu. Přesněji řečeno by nabízelo, pokud v něm budete sami. To že jsme narazili na stan s rybáři, bych ještě pochopil. Ale že na pláži stál Nisan s „autoturistou“, který se z poza volantu kochal pohledem na jezero mě doslova znechutilo. Upřímně řečeno vypadal, že brzy zajede předními koly do vody, aby se smočil, nebo že si v Nisanu možná zajde rovnou zaplavat. Vše s připoutaným bezpečnostním pásem, zapnutým autorádiem a nezbytným vyhřívaným sedadlem. Jak ubohé!

Už jste si odplivly nad zhýralou konzumní kulturou v USA? Pokud ne tak zadržte. Ono je snadné nad někým zlomit hůl, protože předsudky nám velí nepřemýšlet a konat, ale je to vždy správné?

S kolegou jsme strávili celý den objížděním zajímavých míst v oblasti Lake Mead a to bez ohledu na velmi studené a větrné počasí. Na každém místě jsme jako správní fotografové rozložili stativ, hledali zajímavé úhly pohledu a četli informační tabule s historickými fakty. To vše navzdory poryvům větru, se kterým jsme se přetahovali i o dveře u auta. Ruce promrzlé, fotky rozmazané, oči plné písku. A pak to přišlo. Položil jsem si otázku, proč to vlastně děláme?

Já jsem k jezeru přijel pořídit své 2-3 pěkné snímky a odjížděl jsem zničen, ale pln uspokojení nad obětmi, které jsem fotografii složil k nohám. Onen zmíněný autoturista, se evidentně přijel pokochat pohledem na temně modré jezero kontrastující se skalami.

Ruku na srdce, pokud si tento pohled chtěl v klidu užít, v autě k tomu měl ideální podmínky. Je tedy něco špatného na tom, že dojel až na pláž a tam se zpoza předního skla dokázal půl hodiny kochat pohledem na jezero? Bez štípajícího písku v očích, omrzlých konečků prstů a neustálého odolávání poryvům větru? Myslím že ne.

A ponaučení?
Pokud si chcete něco opravdu užít a venku je počasí, že by do něj ani psa nevyhnal máte dvě možnosti. Potýrejte své tělo, nastydněte a odneste si par pěkných fotografií a nebo to prostě dělejte v autě. Jen si dávejte pozor na své okolí! Může vás snadno odsoudit a to nejen v případě provozování autosexu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *