Přeskočit na obsah

Jak ze sebe neudělat iBlba [4K] (Alisczech vol. 278)

Rozhodl jsem se navázat na video o virech na Apple zařízeních a přidat detaily o ostatních útocích, pastích a jiné havěti. Jak se zbavit softwaru, který nechcete? Co s hláškami o virech, spamu v kalendáři a dalších? Nenechte ze sebe dělat hlupáky!

Co je Malware?

Malware (složení anglických slov malicious software; jiné názvy: škodlivý software[1][2], zákeřný software[3]) je program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému.

Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Souhrnné označení malware zahrnuje počítačové viry, počítačové červy, trojské koně, crimeware, špehovací software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware). V právní terminologii je malware někdy nazýván počítačová nečistota (angl. „computer contaminant“), například v zákonech států Kalifornie, Západní Virginie a několika dalších členských států USA. Malware je někdy pejorativně nazýván scumware. Jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby, ale byl napsán pro legitimní účely.

 

Neviděli jste díl o virech? Mrkněte na https://www.youtube.com/watch?v=CitEEFU-yh0

Potřebujete odinstalovat Mackeeper? Mrkněte na https://macforum.cz/viewtopic.php?t=15113

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *