Přeskočit na obsah

Jak velký iPad potřebujete? (Alisczech vol. 3)

Jak velký iPad potřebujete? (Alisczech vol. 3)

Uvažujete o pořízení iPadu? S novým iOS 11 to už opravdu stojí za zvážení, protože možnosti tabletu se posunou na zcela novou úroveň. Je ale opravdu důležité si vybrat ten správný iPad. Jaký rozměr je nejlepší? Má smysl koupit iPad mini, iPad nebo iPad Pro?

Moje volba iPadu

Já osobně jsem nakonec zvolil po vyzkoušení všech velikostí menší, tedy 10.5″, iPad Pro. Důvodů bylo hned několik. Jakožto fotograf využiji skvělý displej, maximální výkon a možnost kreslit perem, takže proto iPad Pro. Nejprve jsem nějakou dobu používal větší 12,9″ verzi, která je jednoduše úchvatná, ale na časté cestování opravdu neskladná. Po několika fotoexpedicích jsem ji proto začal nechávat doma a vrátil se k verzi 9,7″ iPadu Pro. Když Apple vydal nový o chlup větší iPad Pro 10,5″ zvolil jsem jej ani ne tak kvůli většímu displeji, ale hlavně kvůli rychlejšímu přenosu fotek. Netvrdím, že je to nutně volba pro každého. Záleží na tom, co od iPadu chcete a jak často jej budete někam nosit.

 

Dává smysl iPad mini?

Asi nejskeptičtější jsem k iPadu mini. Protože mám iPhone 7+, tak pro mě upřímně moc smysl nedává. Na pořádnou práci mi přijde malý a jako mobilní nouzovku mám právě iPhone. Na druhou stranu, pro mnoho uživatelů může být i mini zajímavá volba. Naschvál si přečtěte osobní zpověď Filipa, který se přiznal k lásce právě k iPadu mini. Každý to máme prostě jinak.

 

Budu moc rád, když do diskuze napíšete, co používáte vy a proč?

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *