Přeskočit na obsah

Jak na JetLag (Alisczech vol 4)

Jak na JetLag

JetLag neboli nemoc ze změny časového pásma je něco, co zažil asi každý, kdo cestoval do nějaké vzdálenější destinace. V noci nemůžete spát, přes den jste unavení, bolí vás hlava, nemáte chuť jíst a hlava vám třeští. To všechno jsou nejběžnější příznaky. Čím víc cestujete, tím bývá JetLag mírnější. Přesto i já s ním bojuji. Nabízím vám 5 triků, kterými zmírňuji následky JetLagu já.

Prášky nejsou řešení

Existují speciální prášky na JetLag, řada cestovatelů používá prášky na spaní do letadla či speciální doplňky stravy. Osobně se všemu tomuto vyhýbám, protože to nepovažuji za příliš zdravé řešení problému. Mnohem lepší je naslouchat svému tělu a snažit se mu vyjít vstříc.

 

Naskočte do pravidelného režimu

Po příletu do cílové destinace se pokuste co nejrychleji přizpůsobit novému rytmu. Jezte 3x denně podle nového časového pásma. Snažte se po příletu začít den fyzickou aktivitou a připravit si aktivní program na celý den. Já rád po příletu jdu ráno běhat a snažím se prožít co nejaktivněji celý první den.

 

Dopřejte si komfortní spánek

Změna časového pásma je pro tělo zátěž, takže potřebuje kvalitní odpočinek. Pokuste se zajistit si co nejkomfortnější podmínky pro spánek. Na mě má velký vliv teplota a dostatečné zatemnění. Někomu vadí hluk, pro někoho je nejdůležitější správný polštář. Najděte si svoje pohodlí.

 

Dodržujte pitný režim

Poslední rada se týká pitného režimu. Snažte se pít hodně vody a pravidelně. Organismus rozhozený cestou má tendenci se rychle dehydratovat.

Budu moc rád, když do diskuze napíšete, co používáte vy a proč?

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

2 komentáře na “Jak na JetLag (Alisczech vol 4)”

  1. Ahoj Honzo,
    trosku mi tam nesedely ty spunty. Nejdrive jsi rikal, ze nemas problem usnout v hluku (vedle chrapajiciho) a potom jsi rekl, ze pro tebe je nejvetsi vychytavka spunty do usi, kdyz nekdo vedle tebe chrape 🙂 Ale jinak super a tesim se na dalsi videa!

    1. Ono je chrápání a Chrápání. To první m nevadí, ale když vedle tebe celou noc startuje Jumbo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *