Přeskočit na obsah

Jak usmažit iPhone? (Alisczech vol. 12)

Jak usmažit iPhone?

Nemusíte se bát, nedal jsem se ani na kuchařskou show, ani se nechystám zničit iPhone ve friťáku. V rámci aktuálního cestování po Kalifornii jsme zažili extrémní teploty a podařilo se mi přehřát iPhone. Co se stane a jak se zachovat?

Jaké teploty snese iPhone?

Apple oficálně uvádí, že iPhone je vhodné používat při teplotách od 0°C po 35°C. Přežít by měl v klidovém stavu teploty v rozsahu -20°C až 45°C. My jsme ale zažili v Mrtvém údolí 49°C a pokud máte telefon na palubní desce auta při navigování a teploty stoupají na 40°C, může se telefon snadno přehřát. Apple s takovou variantou počítal, v telefonu jsou teplotní čidla a při překročení přijatelné teploty se telefon vypne, respektive se přepne do speciálního úsporného režimu.

 

Co dělat s přehřátým iPhonem?

V první řadě pomáhá telefon vyndat z obalu, pokud jej v obalu máte. Při vysokých teplotách se vyvarujte dobíjení, které ještě víc zahřívá baterii a snažte se vypnout nepotřebné služby jako BT, WiFi a GPS. Samozřejmě můžete telefon chladit, ale vyvarujte se prudkému schlazení, které by mohlo vést ke kondenzaci vzdušné vlhkosti či jinému poškození.

Za poslední 3 týdny se mi iPhone přehřál celkem 3x. Vždy stačilo jej skrýt před sluncem a nechat zchladnout třeba kontaktem s lidským tělem. Při extrémních teplotách telefon občas ztrácel signál, na místech, kde prokazatelně byl, ale jinak fungoval spolehlivě.

 

A co vy? Jaké máte zkušenosti s iPhonem v extrémních teplotách?

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

7 komentářů na “Jak usmažit iPhone? (Alisczech vol. 12)”

  1. Dalsie paradne video. Paci sa mi frkvencia tvojich novych videii a ich siroky zaber parada. Az teraz zacinam chapat preco musel digit skoncit. Aby vzniklo tieto paradne videa. len tak dalej.

  2. U novějších iPhonů bych mnohdy volil vhození do vody, obzvláště pokud je dostupný led (což je v USA na každém druhém rohu). Ale jinak se mi to kdysi taky stalo s iPadem jedničkou. Nechal jsem ho ležet na karimatce na slunci…

      1. Já bych se toho zas tak nebál. Jasně, u normální nevoděodolné techniky to je problém kvůlivá srážení vlkosti a tak, ale tady, kde se do toho telefonu nic dostat nemůže, bych to klidně zkusil. Ale teda ten led jsem místo nějaké extrémní rychlosti spíš myslel tak, aby vůbec ta voda byla chladnější než to okolí 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *