Přeskočit na obsah

Jak jsem volil prezidenta v Los Angeles (Alisczech vol. 59)

Jak jsem volil prezidenta v Los Angeles

Zatím co vstáváte, my tady na západním pobřeží USA už máme za sebou vhození hlasovacího lístku do urny v prvním kole prezidentských voleb. Přestože jsem tisíce kilometrů od domova, přestože to znamenalo upravit letenky a ujet autem přes 500 km, považoval jsem za důležité to udělat. Nebudu vám radit koho volit, ale rád bych vám řekl, proč je to podle mého názoru důležité.

Jak se volí v zahraničí?

Není to nic zapeklitě složitého, pokud uděláte dostatečnou přípravu. Vše začíná tím, že si doma na svém místním úřadě musíte vyzvednout voličský průkaz. Dá se o něj trochu komplikovaněji zažádat na dálku, já zvolil osobní návštěvu úřadu 28.12.2017, kdy poprvé vydávali průkazy na počkání. Následně musíte najít nejbližší místo, kde volit jde. V USA jsou to bohužel pouze konzuláty v New Yorku, Washingtonu, Chicagu a Los Angeles. Seznam všech zahraničních volebních místností je zde.Vzhledem k tomu, že jsme byli v Las Vegas, tak Los Angeles bylo o poznání nejblíže. Důležité je zjistit i kdy přesně se volí, protože časový posun v tom může udělat trochu hokejku. Konkrétně v LA to pro první kolo je již 11. a 12.1. od 14:00 do 21:00. No a pak stačí už jen pas, voličský průkaz a fyzicky se dostavit.

Člověk by v 21. století čekal využití centrálního registru osob a možnost volit kdekoli, ale zřejmě pro to není politická vůle. Takže prosím vás, pokud mě to stálo za uvedené přípravy a postup, zkuste si i vy najít chvilku a podílet se na tom, kam naše země směřuje.

2 komentáře na “Jak jsem volil prezidenta v Los Angeles (Alisczech vol. 59)”

  1. Pane Březino, jako bavič jste opět nezklamal. Mluvil jste docela dlouho, aniž byste něco řekl. I tohle je „řečnické“ umění.
    Pokud se chcete seriosně k něčemu vyjádřit, snad by pomohlo, abyste si předem ujasnil, co vůbec chcete říci. Klidně mne nazvěte „hejtrem“. … a ano, je nutno jít k volbám, abyste mohl jezdit do LA a jinam… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *