Přeskočit na obsah

CES 2018: Co za technologie dnes frčí v USA (Alisczech vol. 58)

Veletrh CES 2018 je v plném proudu a já vám nabízím přehled toho, co letos z technologií frčí a toho, co je naopak OUT. Je zajímavé, jak se od loňska trendy posunuly a výrobci vsázejí na nové karty. Je samozřejmě otázkou, co z toho bude mít úspěch i u spotřebitelů. Co vy? Na co byste si vsadili?

Technologie, které jsou trendy

Žádné velké překvapení se nekoná a trendy jsou obory, o kterých se mluví poslední 2 roky velice intenzivně. Je to 5G, IoT, AR/VR, umělá inteligence, digitální asistenti, roboti, autonomní doprava, chytré domy. Pro všechny platí to, že jsme se dostali do fáze, kdy se technologie přesunuje z výzkumu do reálných aplikací a prvních reálně použitelných, dostupných a dotažených produktů. Osobně mě trochu děsí, kam třeba směřují „domácí roboti“, ale třeba je to jen přehnaná paranoia.

 

Co je letos OUT

Trochu stranou letos zůstali televize, audio, foto/video a gadgety. Sice díky příchodu bezdrátového nabíjení na iPhony ožil segment Qi nabíječek, ale obecně se v této oblasti mnoho neudálo. Je vidět, že velcí hráči se soustředí hlavně na integraci svých stávajících řešení víc, než na konkrétní produkty. Malý hráči naopak teď kapitalizují vývoj z posledních pár let a snaží se zúročit těžce získané pozice na trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *