Přeskočit na obsah

iPad a Webex: Tak jsem to bez počítače nezvládl

IPad VŠ počítač

Jak pravděpodobně víte, chtěl jsem původně celý měsíc fungovat pouze na iPadu Pro, bez počítače a ukázat, že to jde. Dnes, tedy 12. den jsem selhal a musel jsem si od kolegy půjčit Macbook. Je to pro mě zklamání, že jsem to nezvládl, ale je to poučné. Co se stalo?

Příliš komplikovaný plán

Když jsem 3. ledna vyrážet na cestu, snažil jsem si v hlavě srovnat všechny scénáře, co mě čekají. Že zvládnu vyřizovat agendu, zpracovávat články, fotky, videa, to jsem vše věděl. Vyzkoušené jsem měl i navigování, správu webů, práci s FTP serverem, prostě pohoda. To, že mě čeká webinář na téma “Využijte kalendář naplno” jsem si uvědomoval a myslel jsem si, že i ten z iPadu zvládnu. Vše vypadalo v pohodě, ale bohužel jsem si to neodzkoušel dopředu.

Vymyšlené to bylo dobře. Webex má aplikaci pro iOS, která by měla zvládnout nejen se připojit k existujícími webináři, ale i hostovat webinář. Popis aplikace doslova sliboval jak hostování, tak i sdílení obrazovky. Kalendář na iPadu mám, takže taky pohoda. Klopový mikrofon Rode SmartLav+ běhá s iPadem krásně a iOS umí bez problémů záznam obrazovky, který je spolehlivější a lepší než to, co nabízí Webex na serveru. Takže teoretický vše v pohodě.

Webex iOS

Selhání v praxi

Co selhalo? Kdybych si býval vše vyzkoušel dopředu, došlo by mi během sekundy, že nejde součastně sdílet obrazovku a zároveň ji nahrávat do iPadu. Ne, že by to iPad nezvládl, ale Webex poměrně logicky používá právě technologii záznamu obrazovky na její sdílení. Takže buď nahráváte nebo sdílíte. Obojí najednou nejde. Webex sice má svůj záznam, ale ten má otřesnou kvalitu a už několikrát se nám ztratil, takže jsem to nechtěl riskovat.

Takže v okamžiku, kdy jsem začal nastavovat Webex appku, zjistil jsem, že původní plán není tak dokonalý, jak jsem čekal. Mohl jsem vše z iPadu zvládnout, ale záznam by nebyl takový, jaký jej chci, a tak jsem rezignoval. Kolega měl s sebou MacBook, na které jsme vytvořili uživatelský účet pro mě, navázali na můj iCloud a webinář jsem udělal z Macbooku.

 

Závěr

A poučení? Stejně jako na počítači platí, že vše je třeba vyzkoušet a čím sofistikovanější je plán, tím větší riziko selhání. Technicky vzato jsem mohl webinář z iPadu zvládnout, ale výsledek by nebyl takový, jaký jsem zvyklý odevzdávat. IPad prostě počítač není a nejdou na něm replikovat úplně všechny scénáře.

PS: Chcete-li se o pracovním nasazení iPadu dozvědět víc, můžete se přihlásit na moje kurzy iOS 11 pro začátečníky, iOS 11 zefektivněte svou práci a iPad 100% mobilní kancelář.

Štítky:

3 komentáře na “iPad a Webex: Tak jsem to bez počítače nezvládl”

 1. Dobrý den.
  Moc děkuji za poučné články i webináře. Mě osobně to vždy posune dál a toho si cením. Měl bych jeden námět: webinář na téma: “Jak na databáze?”
  Pracuji na OS i iOS a potřeboval bych kompatibilní program na zprávu databází zákazníků. Aby každý zákazník měl svoji kartu, kde by kromě kontaktů a zařazení do kategorie(která by se dala filtrovat) byly možnosti průběžně dopisovat informace (třeba obrat, sortiment který odebírá, frekvence objednávek, atd. )
  EXISTUJE NĚCO TAKOVÉHO? Ideální by bylo, kdyby se to mohlo synchronizovat přes iCloud a dalo se to sdílet na více zařízení.
  Používáte vy sám nějaké databáze? Aplikace Kontakty vždycky nestačí.
  Předem moc děkuji 😉
  Bedřich Vincenc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *