Přeskočit na obsah

Chytrá termoska Ember vás dostane (Alisczech vol.18)

Chytrá termoska Ember vás dostane (Alisczech vol.18)

Už vás nebaví, spálit se u prvního loku své oblíbené kávy či čaje? Nebo pijete kávu pomalu a přitom si ji chcete vychutnat při ideální teplotě? Nevadí vám vyhodit peníze za nesmyslný gadget, prostě protože si chcete dopřát ten luxus? Pak budete z termosky Ember nadšení jako já! Pokud na vás výše popsané nesedí, tak se snad ani radši nedívejte nebo si budete myslet, že jsem se dočista pomátl.

Jak jsem objevil Ember?

Nejde o žádnou velkou novinku. Ember nabízí aktuálně již 3. generaci své chytré termosky, ale já ji viděl poprvé před měsícem ve Starbucks v San Francisku. Nekoupil jsem ji tenkrát, ale zaujala mě, takže jsem trochu Googlil a tak trochu se zamiloval. Mám prostě podobně šílené, zbytečné, ale zároveň život zpříjemňující hračky rád. Když jsem se teď do San Franciska vrátil, tak jsem neváhal a šel na jistotu. Ember už se mi stará o kafe.

 

Co umí chytrá termoska?

Na rozdíl od klasické termosky Ember neudržuje aktuální teplotu nápoje, ale umí jej ochladit či ohřát na vám zvolenou teplotu. Když jí dosáhne, dá vám vědět prostřednictvím aplikace v telefonu či Apple Watch. A to je v zásadě vše 🙂 Bude to znít zcela banálně a za v bratru 170 USD nesmyslně, ale mě osobně to nadchlo. Kolikrát jste se už spálili při prvním loku kávy? S Ember se vám to nestane. nastavíte si svých oblíbených, třeba 56,5°C a víte co vás čeká. Nebo pokud nemůžete kávu vypít hned, Ember dokáže díky vestavěné baterii udržovat na půl stupně přesnou teplotu minimálně 2 hodiny. Pokud je termoska v dokovací stanici, tak klidně celý den. V tomu si přidejte super design, hravé ovládání, propracovanou appku a radost pro geeka je na světě.

 

Ember v praxi

Termoska je boží, používám ji týden a jsem nadšený. Příjemně se z ní pije, uzávěr je praktický, materiál v ruce neklouže, ovládání je primitivní a ten pocit jistoty je k nezaplacení.

Nicméně mé ještě stále své mouchy. V první řadě nedokáže ohřát studený nápoj. Umí pouze korigovat teplotu, což výrobce uvádí, ale je to podle mě škoda. Druhou nepříjemností je fakt, že termoska v dokovací stanici se buď dobíjí nebo udržuje teplotu. Obojí najednou bohužel neumí. A posledním problémem, na který jsem narazil je nespolehlivost notifikací na Apple Watch. Zobrazení aktuální teploty je v pohodě, ale notifikace o dosažení ideální teploty někdy dorazí a někdy ne.

 

Celkové hodnocení?

Je to samozřejmě zcela nesmyslně drahá blbost. Ember je ukázka toho, kam aktuální technologicky startupová kultura v Kalifornii došla. Na druhou stranu opravdu dobře řeší konkrétní problém. Udržování teploty a hlavně schlazení příliš horkého nápoje je prostě super a pokud jste hraví jako já, budete nadšení.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *