Přeskočit na obsah

Zpomaluje Apple naschvál iPhony aby vás donutil koupit nový?

Zpomaluje Apple iPhony?

Aktuální kauzy se zpomalováním iPhonů si nejde nevšimnout. Píší o tom všichni od bulvárních Apple médií, přes Hospodářky až po Čtyřlístek. O co jde? Zpomaluje opravdu Apple iPhony, aby vás donutil koupit nové? Které, kdy a proč? Pojďme se na to podívat trochu technicky a bez honby za senzací. Nejde totiž o výmysl a opravdu se to v některých situacích děje. Ale jsou emoce, žaloby  a silná slova na místě?

10 komentářů na “Zpomaluje Apple naschvál iPhony aby vás donutil koupit nový?”

 1. Honzo, jsem rád za tvůj názor a vysvětlení. Kauzy a rádoby kauzy se s pravidelnou železností objevují vždy po uvedení nového modelu iPhonu. Spousta lidí v tom pochopitelně bude hledat spiknutí nebo záměr. Ale… Kdo vyčítá například Adobe, že není možné nejnovější verzi jejich programů instalovat na starší počítač s nějakým operačním systémem?
  Apple je z podstaty věci ideální pro bulvarní titulky a zjednodušení. s tím je asi nutné se smířit.
  Měj se
  Libor K.

 2. Honzo souhlasím se vším, je to tak, kdo trochu u toho přemýšlí, tak mu to co jsi říkal, musí být naprosto jasné, mám okolo sebe podobné uživatelé, co kritizují všechno, ale vůbec nechápou podstatu věci a inovativního vývoje a myslí si, že když koupí telefon např. Iphone 6s, za velké peníze v té době, tak jim vydrží 10 let při stejné rychlosti. Určitě ne. Chci něco, aby šlapalo, aktuální software, co mi nabízí další možnosti, tak z logiky věci musím k tomu mít i odpovídající hardware a zaplatit si za něj. Tak funguje trh. Měl jsem macbook air a dělal na něm photoshop. Musel jsem přejít na macbook pro, aby to šlapalo plynule. Teď se mi to vrátilo v pohodlí, spokojenosti. Tak to je. Mohl jsem zůstat u staršího, trápit se, ale o tom apple není. Jako dlouhodobý uživatel tohoto ekosystému jediné díky firmě Apple, jak to dělá, protože v tom je smysl a jen tak dál. Kdo toto z uživatelů nechápe, tomu nemá smysl toto vysvětlovat. Čtu to denně na FCB, co jsou někteří uživatelé schopni vůbec produkovat za názory. Honzo díky, děláš to dobře a hlavně pevné nervy s lidmi, co vůbec neví o čem to je. Martin J.

 3. Rozumný pohled na další nerozumně medializovanou kauzu. Jako „Jablíčkář“, kterému Apple zařízení maximálně vyhovují a často poslouchá odsuzující komentáře bez argumentů (samozřejmě nejvíce od lidí, co od Applu nic nevyzkoušeli), díky!

 4. Jen se, jako neuživatel iPhone, zeptám. Aktualizace je volitelná a mohu zůstat u starší verze iOS bez omezení výkonu? Pokud ano, tak nějak nechápu co se řeší. Svobodná volba, rozšíření funkcí, zvýšení zabezpečení atp. nebo snížení výkonu, je na tudíž uživateli.
  Malé P.S. Je zavádějící mluvit o zničení procesorů Intel přehřátím. Procesor by musel extrémně rychle dosáhnout extrémní teploty v následně delší době v tomto stavu, aby došlo k poškození. Nedochází k poškození, ale k chybovosti ve výpočtech a tudíž k pádu softwaru. Bohužel těch srovnání, na základě nedostatečné znalosti, je v příspěvku povícero.

  1. Ano Davide,

   nemusíte upgradovat a nepovede to ke snížení výkonu. Co se týče Intel platformy, tak sám Intel říká, že při překonání kritické teploty třeba při selhání chlazení může při plném zatížení kromě SW chyb dojít k fyzickému poškození procesoru. Zrovna konstrukci procesorů jsem studoval na vysoké škole a něco maličko o tom vím 🙂

   1. První větou jste řekl to podstatné, co by mělo zaznít hned zkraje v jakékoliv diskuzi na toto téma. Volba, svobodná možnost volby, je na uživateli…. ostatně to je podstata svobodného žití 🙂
    Hezký Nový rok přeji.
    PS. zbytek už řešit nemusíme 😉

 5. Jen rychlej dotaz..Mozna jsem spatne hledal, mozna dobre, ale ne dost, ale nenasel sem nikde info, jestli se pripadne zpomaleni kvuli spatne baterii tyka i i5s. Zatim se vsude mluvi jen o i6 a vyse?Dekuju?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *