Přeskočit na obsah

Vyhodnocení fotografické soutěže s PictoArt a Spandex

Soutěž

V rámci testu nové tiskové technologie SwissQPrint jsme vyhlásili fotografickou soutěž, ve které jste mohli na Instagramu nominovat své nejzajímavější fotografie. Vybrat z více jak stovky přihlášených snímků bylo opravdu těžké, takže jsme se nakonec rozhodli místo tří, vybrat hned čtyři vítěze. Všem děkuji za účast a gratuluji vítězům.

Pravidla soutěže byla velmi volná, protože osobně věřím, že nejdůležitější je autorská svoboda. Nemám rád škatulkování, poučování ani bodování. Fotografie je neměřitelná a tudíž nejde říct, co je lepší a co horší. Vybral jsem čtyři zcela odlišné autory se zcela odlišným stylem, jejichž práce mě zaujala. Zde je výběr, bez snahy určit pořadí uvnitř výběru.

Tento snímek mě zaujal minimalismem a zajímavou prací s kompozicí. Zároveň tak trochu charakterizuje rok 2020, kdy na safari jezdíme do ZOO a ne do volné přírody, protože nám v tom brání pandemie. Přesto i v oblasti fotografie zvířat letos vznikají zajímavé kousky.

 

 

Cestování je málo, to ale neznamená, že není! Někdo cestuje za prací, někdo aby se z toho nezbláznil. Je to náročnější snad ve všech ohledech – organizačně i z pohledu bezpečnosti. Tento snímek jsem vybral pro jeho barevnost a poklidnost. Přelom zlaté a modré hodinky, nadhled a město, které žije.

 

Klasická krajina je mi blízká a tento snímek má všechno co mám rád. Atmosféru, zajímavé světlo, výrazný motiv v popředí, druhý plán a autorský přístup v podobě dlouhé expozice a  rozumného kompozičního vypořádání se čtvercovým formátem. Lahoda pro moje oko.

 

Můžete se mnou diskutovat o tom, zda tvorba @themartinpaseka patří do fotografie či je za její hranou, ale pro mě osobně je to diskuze zcela bezpředmětná. Pro mne zcela geniální a osobitý styl jsem zaznamenal již před soutěží a rozhodně si za mě ocenění zaslouží.

 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *