Přeskočit na obsah

Smysluplné gadgety pro běžce (Alisczech vol.23)

Smysluplné gadgety pro běžce

Pokud vás baví běhání na jakékoli výkonnostní úrovni jako mě, určitě občas pošilháváte po různých vychytávkách pro běžce. Fitness náramky, běžecké hodinky, chytré hodinky, chytré boty a vložky do bot, bezdrátová sportovní sluchátka, různé měřiče či aplikace atd. Co z toho má smysl a jaký odpoví můj dnešní host – Michal Hrabec ze serveru www.running2.cz.

Běhání se sluchátky

Běhat či neběhat se sluchátky je velmi subjektivní otázka. Někomu sluchátka pomáhají s motivací, jiným běžcům spíš vadí. V každém případě je velice důležité, aby běžec neztratil kontakt s okolím a slyšel i dění kolem sebe. Sluchátka, která odfiltrují okolní ruchy mohou být při běhu nebezpečná.

 

Hodinky a fitness náramky

Když budete vybírat měřič, zkuste se racionálně zamyslet nad tím, jaké údaje dokážete vyhodnotit a využít. Jeden rozměr je to, že se můžete motivovat pořízením těchto zařízení a sledovat svůj vývoj. Nemá ale smysl přeceňovat celkový přínos.

 

Aplikace pro běžce

V dnešní době je možné přenášet historii běžce mezi aplikacemi, takže nejdůležitějším je sociální rozměr, který opět může pomoci s motivací. Rozdíly mezi aplikacemi jsou zejména ve formě zobrazování informací, takže volte podle toho, co vám vyhovuje.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *