Přeskočit na obsah

Seagate DJI Fly Drive v praxi (Alisczech vol. 30)

Seagate DJI Fly Drive v praxi (Alisczech vol. 30)

Dostal se mi do ruky externí disk Seagate DJI Fly Drive, který slibuje vyladěné propojení pro všechny majitele dronů DJI. Ve výsledku je to s tím propojením trochu jinak, ale tenhle produkt dává větší smysl, než by se na první pohled mohlo zdát. Jak jsem s ním spokojený po 3 týdnech testování a používání?

Seagate DJI Fly Drive

Toto zařízení vzniklo jako produkt spolupráce výrobce disků Seagate a výrobce dronů DJI. Na produktu najdete obě loga, obě firmy jej prodávají a propagují. Slibují externí 2GB disk, který je ideálním doplňkem k dronům DJI. Sladěný design a marketingová masírka vzbuzují velké naděje. Cena kolem 119 USD není nejnižší, ale není úplně přemrštěná, takže proč jej nezkusit?

Mé prvotní očekávání sofistikovaného propojení disku a dronu se nenaplnilo. V praxi totiž jde pouze a právě o externí disk s integronavou čtečkou microSD karet. Žádné fyzické nebo bezdrátové propojení s dronem se nekoná. Z dronu vyndáte paměťovou kartu, dáte ji do čtečky, disk připojíte USB-C kabelem k počítači a stáhnete data z karty. Toť vše.

Po prvním zklamání, které jsem následně našel v mnoha diskuzích jsem disku dal šanci a praxe ukázala, že to není vymyšlené špatně. V reálu totiž stejně chci mít data minimálně na dvou místech, takže je z karty pomocví Finderu kopíruji jednak na disk, druhak do počítače. Průměrná rychlost se pohybuje kolem 120MB/s, což není špatné na to, že uvnitř je klasický disk. Pro větší odolnost je dodáván disk s gumovým ochranným rámem, který zvyšuje odolnost proti nárazům. Zařízení je malé, lehké a ve výsledku praktické.

 

Hodnocení

Pokud chcete ušetřit peníze, kupte si zvlášť čtečku a zvlášť disk, vyjde to určitě levněji. Pokud s sebou nechcete vozit počítač, kupte si raději WiFi disk s čtečkou SD karet a použijte redukci. Mě osobně ale tohle řešení nakonec nečekaně sedlo. Jako záložní disk, dvě zařízení v jednom spolu se čtečkou a způsob, jak minimalizost počet tahaných krámů, kabelů apod. se to líbí. Takže za tu vyšší cenu mi to stojí a u disku zůstanu. K Macbooku (PRO) ideální doplněk pro majitele dronů a nejen je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *