Přeskočit na obsah

S Petrem Márou o CES 2018 (Alisczech vol. 55)

CEWS 2018 s Petrem Márou

Po dlouhé době jsme se opět potkali před kamerou s Petrem Márou. Oba dva jsme v Las Vegas, takže řeč nemohla být o ničem jiném než o veletrhu CES 2018, který zde zítra začíná. Co od něj čekáme? Jaké jsou trendy? A jaké to je, když se před kamerou sejdou ex-Digit protagonisté? Mrkněte sami 🙂

CES 2018

Veletrh CES pravidelně začíná rok a určuje trendy ve spotřební elektronice pro následující rok. Začátkem ledna se do Las Vegas sjedou tisíce firem. Od těch největších jako je Intel, Google, Samsung nebo Ford až po začínající startupy. Na veletrh přijíždějí statisíce návštěvníků z celého světa a je to obrovská show, ve které se dají vypozorovat trendy na nejbližší období.

V letošním roce jsou nejsilnějšími tématy umělá inteligence a roboti, AR/VR, chytrá města, 5G sítě, sport a zdraví a samozřejmě nechybí krypto-měny. Nicméně zde najdete opravdu vše, co byť jen vzdáleně souvisí se spotřební elektronikou. Z předem oznámených nezvyklých novinek třeba chytrá sprcha, kterou ovládáte přes Siri či Alexu, speciální robotický polštář, který vám pomáhá usnout nebo žrádlo pro kočky, které na míru pro vaše mazlíčka sestaví umělá inteligence. Je to opravdu velice pestrý mix.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *