Přeskočit na obsah

Proč vůbec nahrazovat počítač iPadem? (Alisczech vol.53)

iPad vs počítač

Přestože o porovnání počítače a iPadu jsem už mluvil, vaše dotazy mě přinutili natočit na toto téma ještě jedno speciální video. Spousta diváků se mě totiž ptala, proč by vlastně měli uvažovat o tom, že by přestali používat počítač a 100% jej nahradili iPadem? Proč, když jim počítač vyhovuje?

iPad je ideální společník na cesty

O tom, že iPad je praktický, když hodně cestujete asi nikoho přesvědčovat nemusím. Čím méně místa máte na práci, čím víc jste v pohybu, tím je koncept tabletu užitečnější. Nepotřebujete stůl, dokážete jej pohodlně ovládat jednou rukou a v druhé jej držet. Je malý, lehký, skladný, odolný a s velkou výdrží na baterii. Ale iPad umí víc.

 

iPad jako ráj pro minimalisty

Na toto téma jsem napsal rozsáhlý článek. Je to pro mě strašně důležité. iPad vede k soustředění, k jednoduchosti, rychlosti a přímočarosti. Má jednodušší UI, jednoduší práci se soubory, jednodušší aplikace. Pro někoho to může být překážka, pro mne benefit.

 

Jednoduchost ovládání a minimum údržby

iPad je kupodivu skvělým zařízením pro laiky a nepočítačově orientované lidi. Nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, speciální nastavení, antiviry, apod. Řada operací jako instalace a odinstalování aplikací bylo zjednodušeno na kost. Bylo odděleno nastavení od užívání, takže laik se neztrácí a nepřenastaví si omylem kde co jako na počítači.

 

Ideální jako nástroj do firem

A poslední velkou oblastí je nasazení ve formách jako tenkého klienta. Často jako jednoúčelové zařízení – pokladna v obchodě, nástroj pro skladníka, pro obchodníka či marketéra atd. Díky snadné údržbě, levnému SW i provozu může být velice zajímavý.

 

Závěr

To jsou výhody iPadu. Tím ale neříkám, že je ideální náhradou počítače pro každého. V některém z dalších videí se zaměříme naopak na nevýhody a situace, kdy je iPad jako náhrada počítače zcela nevhodný a selhává.

3 komentáře na “Proč vůbec nahrazovat počítač iPadem? (Alisczech vol.53)”

  1. Ahoj, muzu mit dotaz, neskusal si nejake puzdra na zadnu stranu ipadu ono ich pro 10.5 variantu moc nie je.jelikoz je tam ta cocka tak se to musi trochu kyvat na stole

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *