Přeskočit na obsah

Proč tak rád pracuji na iPadu Pro?

proc iPad Pro

Často se mě lidi ptají, proč tak často píšu o iPadu a proč jej používám tak intenzivně, když mám špičkový MacBook Pro. Je to tak. Opravdu mám jeden z nejvyšších modelů Macbooku, který stál opravdu hodně peněz a je úžasný. Přesto je řada situací, kdy raději sáhnou po iPadu Pro, zejména když cestují. Proč?

iPad mi pomáhá se soustředit

Začnu u hodně subjektivního, ale pro mne důležitého důvodu. iPad mi pomáhá se soustředit na práci, protože mám před sebou většinu času pouze jednu aplikaci, se kterou pracuji. Aplikace jsou jednodušší, přehlednější, takže vedou k většímu soustředění. Když pracuji na počítači, tak jeho univerzálnost mě svádí k rozptylování. Mám otevřených hodně oken, přeskakuji mezi aplikacemi a úkoly, reagují na notifikace, motám páté přes deváté. Samozřejmě bych mohl na počítači zapnout režim nerušit, zapnout celoobrazovkový režim a dosáhnout podobného efektu jako na iPadu, ale nějak mi to nejde. Když pracuji na iPadu, mám přirozenou tendenci se soustředit na to co dělám. Proto na iPadu rád píši delší texty a připravuji dokumenty, na které se potřebuji soustředit.

 

iPad mě vede k minimalismu a efektivitě

Tím, že aplikace na iPadu jsou jednodušší a mají omezenou funkčnost ve srovnání s klasickým počítačem, vedou mě ke zjednodušování, ke zkracování textů, rychlejší komunikaci. Člověk má tak nějak tendenci být stručnější, nedělat zbytečné činnosti, protože by musel přecházet do jiné aplikace apod. Až iPad mě dovedl k opravdu efektivnímu formátování textů pomocí mark down značek. iPad mě vede ke kratším emailům a k efektivnější komunikaci zejména přes messengery.

 

iPad je super společník na cesty

Nejvíc si iPad užívám, když cestuji. 10,5” iPad Pro se mi vejde do kapsy u mých oblíbených šortek, takže je vždy po ruce. Nepotřebujete stůl, když chcete něco rychle zkontrolovat či udělat. Má skvělou výdrž na baterky, mohu ho používat jako navigací v autě, jako rychlý náhled fotografií se synchronizací všech činností do počítače, snadno ho dobijete či nabijete v autě či z baterky. Prostě se mi na něm na cestách dobře pracuje. Navíc u něj mám větší pocit bezpečí před krádeží či poškozením. Tahat po divných koutech světa notebook za 100 000 Kč není zrovna dobrý pocit.

 

Umožňuje jiný styl práce

Zase je to asi trochu subjektivní, ale na iPadu se mi líbí to, že si ho umím snadno přizpůsobit. Při úpravách fotek hodně používám Apple Pencil na lokální úpravy a dělají se mi líp než myší či na Touchpadu. Fyzickou klávesnici v pouzdře Canopy mám většinou v kufru a sáhnou po ní, jen když jdu psát delší text. Jinak používám iPad bez klávesnice, díky čemuž je lehký a skladný.

Navíc mám většinou v iPadu lokální datovou SIM kartu, takže jsem neustále on-line a mohu zkontrolovat aktuální počasí, dopravní situaci, srážkový radar, rychle komunikovat na sociálních sítích apod.

 

Pracovat na iPadu mě baví

Mám vyzkoušeno, že když už mě nebaví pracovat na počítači nebo se mi do něčeho opravdu nechce, tak na iPadu najdu novou energii se do toho vrhnout. Protože mohu sedět kdekoli, pracovat jakkoli, tak mě to tak nějak víc baví. Možná jsem jen iOvce a vsugeroval jsem si to, ale na mě to funguje.

 

Je tedy iPad Pro ideální náhrada počítače?

Jsem si jistý, že pro řadu běžných domácích uživatelů může být, pokud budou ochotni přizpůsobit styl své práce novém prostředí. Na druhou stranu jsem si 100% jistý, že pro stejně velkou skupinu náročnějších uživatelů to zatím nefunguje. IPad Pro je skvělým doplňkem počítače, ale zahodit MacBook Pro by pro mě byla forma masochismu. Jsou věci, které stále dělám výrazně rychleji, pohodlněji a raději na Macbooku než na iOS. Je to hodně subjektivní, záleží hodně na to, co děláte. iPad Pro mám vážně rád, pracuji na něm často, ale MacBook bych jím 100% nahradit nedokázal.

Štítky:

7 komentářů na “Proč tak rád pracuji na iPadu Pro?”

  1. Super článek! Naprosto souhlasím. Jako skalní fanda Digitu, jsem rád že vzniknul @alisczech. Jen tak dál. Těším se na další články a recenze. Dobrá práce.

  2. Ahoj zrovna ťukám odpověď na klávesnici Ipad Pro, mam ho chvíli, budu asi reklamovat, displej má klasický žlutý nádech, rád bych se zeptal na zmiňovanou klávesnici Canopy, jake s ni mate zkušenosti a kde je šikovné ji kupovat, diky za doporučení ??

    1. Canopy je jen obal na klávesnici. Takže koupíte CZ verzi Apple Magic Keyboard 2 a k ní Canopy. Já ji kupoval přímo od výrobce v U.S.

  3. Ahoj Honzo, díky za Alisczech, Digit, iSetos a kopu užitečných tipů za všechna ta léta. Jedna obskurní prosba: Nemáš prosím někde fotku svých iŠortek? 10,5 palce do kapsy, „no ty vole, ty musí bejt“! 🙂 Moc zdravím.

  4. Já to mám zase s iPadem trochu jinak – přes den, kdy potřebuji být opravdu univerzální, tak používám MacBook Pro, abych právě měl přístup ke všem aplikacím a potřebám, které mám. iPad Pro potom používám večer doma, kdy už nechci být rozptylovaný zbytečnostmi a nebo na cestách (letadlo, hotel…). Hlavně na cestách je mi tablet lepším společníkem, už jen kvůli skladnosti a možnosti užití bez klávesnice, což ne vždy je ideál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *