Přeskočit na obsah

Proč nepůjdu stát 23. března frontu na nový iPad?

Ano, viděl jsem dnešní keynote, na které Apple představil nový iPad a rozhodl jsem se, že rozhodně nebudu mezi těmi, co budou stát frontu na první kusy. Mám Apple rád, iPad každodenně používám a stejně to neudělám. Mám k tomu celou řadu důvodů. Možná by některý z Vás mohl ovlivnit i Vaše rozhodnutí, takže jsem se rozhodl je krátce sepsat:
  1. S novým vyšším rozlišením přichází zase o něco větší riziko, že skoro přestanu používat Mac Book Pro, který mě stál opravdu hodně peněz a to naštve. Už teď na něm raději vyřizuji emaily, brouzdám weby, čtu knihy, píšu poznámky, pracuji s kalendářem a organizuji svůj čas. Když se k tomu přidá ještě pohodlnější editace dokumentů, tak desktop zase ztratí kus své nenahraditelnosti. Copak se vážně chci dožít post-PC éry?
  2. Kombinace s novou Apple TV neznamená jen to, že bude ještě větší radost čučet na filmy na telce a člověk ztratí úplný kontakt s úžasnými českými televizními kanály. V mém případě podpora formátu 1080 znamená to, že prezentování z iPadu, bezdrátově, v plném rozlišení, se svobodou pohybu, snadným ovládáním, výdrží celý den bez napájení bude zábavnější a budu pracovat víc než doteď. A to nemluvím o tom, že se už člověk vůbec nevyspí v letadle.
  3. Prezentování fotografií klientům na IPS displeji s rozlišením 3MPix může reálně způsobit, že budu mít ještě víc zakázek než teď a z té práce se prostě zblázním.
  4. Mít zařízení s podporou LTE je v ČR o duševní zdraví. V zemi, kde je 3G na řadě míst pořád hudbou budoucnosti, čárky člověk hledá jak borůvky a FUP není jen sprosté slovo z historie, může LTE zařízení je k pláči. Nebo jsou k pláči operátoři?
  5. Naštěstí bez opravdu rychlého internetu (LTE je v ČR vážně utopie) se může snadno stát, že ani 64GB nebude uživateli s mými potřebami stačit. Frustrace z toho, že přesun na iCloud by v rozumné zemi dával velký smysl a uvolnil by spoustu místa v iPadu by mě navíc dost štvalo.
  6. Nový procesor a grafický koprocesor s vyšším výkonem neznamená jen, že moji Fieldrunners budou ještě rychlejší než na iPadu2. Znamená to třeba, že půjde opravdu luxusně stříhat video v iMovies pro iOS a já se zase pořádně nenaučím ten nový Final Cut.
  7. Nové iPhoto pro iOS sice není Aperture, přesto se mi špatně bude žít s pocitem, že tu 17“ cihlu supluje na cestách zařízením s váhou ani ne 700g.
  8. A to nemluvím o drobnostech, které člověka zbytečně zmlsají. Ať už je to BT 4.0, další slušná kamera, lepší baterka apod.
No a upřímně mám ještě jeden drobný důvod. 23.3.2012 budu uprostřed divočiny v Namíbii a do nejbližšího AppleStoru to budu mít sakra daleko. Takže se nedá nic dělat a na tento tablet budu muset vydržet čekat až do dubna. Věřili byste tomu?   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *