Přeskočit na obsah

Přechod z VMFusion na Parallels Desktop

VM Fusion jsem používal několik let a mohu říct, že jako virtualizační nástroj pro Mac OS X mi celkem vyhovoval. Je pravdou, že jsem ve virtualizaci pouštěl Windows XP a to jen sporadicky a nikdy jsem nezkoušel divočiny typu moderních her apod. Nicméně bych rád zdůraznil, že cílem tohoto návodu není říct, že Parallels jsou jediné správné řešení.
Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete přejít z VMFusion 4 na Parallels 7, tak to je mnohem snazší, než by se člověk mohl bát. Takže startovací situace pro mne byla taková, že jsem měl nainstalované Windows XP ve virtuálním stroji a chtěl jej co nejjednodušeji přenést. Jak na to?
  1. Zkontrolujte si ve VM Fusion, že nemáte udělaný nějaký Snapshot a pokud ano, tak jej smažte.
  2. Ve virtuálním stroji odinstalujte VMWare Tools, které by mohli po přenosu dělat problém.
  3. Nainstalujte Parallels Desktop. V mém případě šlo o verzi 7.0.
  4. Při zakládání nového virtuálního stroje zvolte možnost „Add Existing Virtual Machine“. Pak už jen stačí ukázat na soubor s virtuálním strojem.
  5. Parallels oznámí, že je třeba zkonvertovat virtuální stroj a na disku musí být dostatek místa, aby migrační asistent mohl vytvořit kopii a pracovat na ni.
  6. Pak už jen stačí nastartovat virtuální stroj, doinstalovat, nechat doaktualizovat a původní virtuální stroj obsahující všechny aplikace, data apod běží pod novým virtualizačním nástrojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *