Přeskočit na obsah

Logitech Slim Combo pod lupou (Alisczech vol.7)

Logitech Slim Combo

Pokračuji v mini sérii o klávesnicích pro iPad Pro 10,5”. Když jsem se rozhodl najít alternativu k Apple Smart Keyboard, padla mi do oka nová ultimátní klávesnice od Logitechu. Slim Combo slibuje skvělou ergonomii, kompletní ochranu iPadu, podsvícenou klávesnici, vynikající ergonomii a celkem rozumnou cenu. Jak je to v praxi?

Co je na Logitech Slim Combo super?

Tato klávesnice nabízí prakticky všechno, co bych od klávesnice pro iPad chtěl. Je navržena přímo pro 10,5” iPad Pro a to jako klávesnice + ochranná záda. To znamená, že tvoří kompletní pouzdro, které chrání jak displej, tak záda iPadu před poškozením. Klávesnici můžete kdykoli jedním pohybem odpojit díky magnetickému spojení v kloubu. Klávesnice má speciální iOS tlačítka, je podsvícená, napájí se přes Smart konektor, nevyžaduje párování a má dokonce prostor pro opření dlaní při psaní. Navíc umožňuje nastavit libovolný úhel náklonu iPadu a celkem obstojně se s ní dá psát na klíně či v posteli. Je to opravdu Combo řešení, takže má i úchyt na Apple Pencil.

Tlačítka jsou klasická – plastová, podobně tvarovaná jako u nových Macbooků Pro. Ergonomie psaní je vynikají a celkově klávesnice dobře působí i při psaní velmi dlouhých textů. Skoro by člověk řekl, že je víc Applí, než originální Smart Keyboard co se týče využití možností iPadu. Klávesnici koupíte bez problémů za necelé 4 000 Kč, což není málo, ale je to pořád o tisíc korun lepší než Smart Keyboard.

 

Co se mi na Logitech Slim Combo nelíbí?

Bohužel každá mince má rub a líc. Aby Logitech dosáhl svého Combo řešení, vyrobil něco, co je prostě a jednoduše obludně mohutné. Nazvat tuto klávesnici Slim – štíhlý, chce opravdu notnou dávku představivosti, odvahy a slušný matroš k tomu. Když iPad Pro vložíte do Slim Comba, zvýšíte hmotnost skoro na dvojnásobek (váží 526 g bez iPadu!) a tloušťka je skoro trojnásobná (27 mm). Navíc tenhle cvalík rozhodně nepobral nic z designu Apple produktů, takže to celé ve výsledku vypadá spíš jako nějaký minibook od HP než elegantní iPad. Odpojení klávesnice není problém, ale záda z iPadu už tak snadno nesundáte, takže to celé dává smysl pouze, pokud vám nevadí při celodenním používání.

Z dalších drobností bych upozornil na chybějící náklon klávesnice, který trošku zhoršuje, jinak skvělou ergonomii. Rozteč kláves je proti klasické notebookové klávesnici lehce komprimována, aby vše kopírovalo tvar iPadu. To může činit problém při častém přecházení mezi notebookem a Slim Combo, pokud píšete všemi deseti.

 

Závěr

Moje pocity ze Slim Comba jsou rozporuplné. Po funkční stránce je to takřka dokonalí produkt. Skvěle se na ní píše, umí vše co můžete chtít, vyřešíte ochranu iPadu a máte kam dát pero. Na druhou stranu je to aspoň pro mě mohutné a nevzhledné monstrum, které připravuje iPad Pro o jeho hlavní výhodu – mobilitu. Nakonec jsem se rozhodl, že Slim Combo není pro mě, čímž neříkám, že je to špatný produkt. Jen je potřeba zvážit, jestli vyhovuje vašim potřebám.

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *