Přeskočit na obsah

Klávesnice pro iPad Pro od A do Z (Alisczech vol. 8)

Mám pro vás závěrečný díl miniseriálu o klávesnicích pro iPad Pro. Kromě krátké rekapitulace se můžete mrknout hlavně na alternativy ke Smart Keyboard a Slim Combu. Představíme si Logitech Keys-To-Go, Origami Workstation s Magic Keyboard a hlavně Canopy s Magic Keyboard 2. Které řešení jsem nakonec zvolil a proč?

Logitech Keys-To-Go

Pokud hledáte ultimátně tenkou klávesnici, která bude dobře fungovat s iPadem Pro a přitom zabere co nejméně místa, tak pro vás mám řešení. Keys-To-Go patří k nejdrobnějším klávesnicím, na kterých jde ještě rozumě psát. Jen pár milimetrů tenká, lehká klávesnice s textilním povrchem je opravdu trpaslíkem. Nečekejte bůh ví jakou ergonomii, ale psát se na ní dá pořád pohodlněji, než na virtuální klávesnici. Bohužel se nabíjí pomocí microUSB kabelu a není k dispozici verze s českými popisky, ale rozměrově je to paráda.

 

Canopy

Po mnoha experimentech jsem já nakonec zvolil kombinaci pouzdra Canopy a klasické Apple Magic Keyboard 2. Canopy je elegantní cestovní pouzdro na klávesnici, které v rozloženém stavu funguje jako stojánek. Navazuje na starší Incase Origami Workstation, ale je elegantnější, zabere méně místa a je z příjemnějších materiálů. Nová Magic Keyboard 2 se navíc dobíjí přes Lightning konektor, takže nemusíte řešit ani baterky, ani speciální kabel.

Proč jsem nakonec zvolil Canopy? Protože mi došlo, že velmi často přecházím mezi Macbookem a iPadem Pro a tudíž získávám stejnou klávesnici, stejný komfort, stejnou efektivitu práce a stejný pocit při psaní. Sice toto řešení nevyužívá Smart konektor iPadu Pro, ale pokud píšete delší texty a přecházíte mezi Macem a iPadem, tak vřele doporučuji.

Mimochodem, pokud víte o jakémkoli dalším zajímavém řešení, napište do diskuze. Rád jej vyzkouším 🙂

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *