Přeskočit na obsah

LOFOTY 2021: Limitovaná edice 42 kalendářů s příběhem a wallpapery

Kalendář LOFOTY 2021

Musím se přiznat, že přestože vím, že nástěnné kalendáře jsou dobrým způsobem, jak prodat své fotografie, dělám je jen výjimečně. Mám mnohem raději velkoformátové fotografie zarámované, paspartované nebo ve fotoknihách. Ale občas se naskytne jedinečná příležitost udělat kalendář jinak, a pak se rád zapojím. Před dvěma lety jsem například dělal kalendář pro evropskou centrálu Fujifilmu v rámci prezentace jejich nové velkoformátové tiskové technologie. Letos se mi naskytla podobně unikátní možnost v ČR, a tak jsem se rozhodl ji využít. Ve spolupráci se společnosti PictoPrint a Spandex jsme připravili limitovanou edici kalendáře LOFOTY 2021 vytištěnou na špičkovém stroji SwissQPrint speciální UV technologií.

 V čem je kalendář jedinečný?

Kalendář je tištěn na unikátním velkoformátovém stroji SwissQPrint, který tiskne speciálními UV barvami ve fotorealistické kvalitě. Díky tomu je tisk kvalitnější než běžný digitální či ofsetový tisk, který se většinou na kalendáře používá a zároveň flexibilnější a odolnější než běžný velkoformátový inkoustový tisk. Tiskárna umí tisknou obrovské formáty, což nám umožnilo připravit si přesný formát, který mi vyhovoval. Výsledkem je jedinečný formát, podání barev a stálost. Díky preciznímu přístupu kluků z PictoPrintu vzniká kalendář špičkových parametrů.

Pokud vás zajímá povídání o této tiskové technologii, podívejte se na video o druhém projektu, který jsme společně realizovali.

Kalendář s příběhem

Výběr témat byl pro mě letos poměrně jednoduchý. Chtěl jsem kalendář monotématický, aby působil kompaktně a představil podrobně jednu destinaci. Zároveň jsem chtěl, aby obsahoval alespoň část fotografií pořízených v letošním roce. Bohužel letošní rok se z pohledu cestování zhroutil už začátkem března. Na začátku roku jsem stihl fotit v Kalifornii, Nevadě, na Havaji, v Indii, na Lofotech a pak konec. Přišel první lockdown a všechny cestovatelské plány se zhroutily jako domeček z karet. V létě jsem obrazil jen pár evropských destinací a to jen v podobě krátkých výletů.

Cestou, která mi letos udělala největší radost, byla fotoexpedice na Lofoty, kterou jsme stihli doslova jen několik dní před uzavřením hranic. Proto jsem se rozhodl, že si zaslouží být tématem kalendáře na rok 2021. V kalendáři najdete celkem 13 fotografií pořízených během 5 cest na Lofoty, protože jsem chtěl, aby všechny snímky měly jednotný styl.

V prvním kole jsem vybíral z 83 snímků, v druhém finálním jsem vybíral z 30 fotografií, které můžete mít jako pozadí pro svůj mobil, tablet nebo počítač. Může to znít jako velký skok, ale nakonec byl výběr velmi rychlý a jednoduchý. Jednotlivé fotografie se vázaly jedna na druhou a vyprávěly příběh.

Kalendář LOFOTY 2021

Jak kalendář získat?

Když už máme výjimečný kalendář vytištěný unikátní technologií, rozhodl jsem se jej vyrobit pouze v limitované edici 42 kusů. Ano, 42 je odpovědí na všechny otázky lidstva, smyslu života a tak vůbec, takže mi toto číslo přišlo příhodné. Do přímého prodeje půjde pouze 30 kusů. Zbývající tucet je určen jako projev poděkování pro nejbližší partnery, kteří mi pomohli přežít rok 2020. Všechny kalendáře budou číslované a vlastnoručně podepsané mou pravou rukou. 🙂

Kalendáře s číslem 01 – 10 můžete objednat v mém eshopu jako VIP dárek za 1990 Kč. Každý z těchto deseti nejexkluzivnějších kalendářů doplním věnováním. Pokud hledáte opravdu jedinečný dárek nebo chcete sběratelskou raritku, tak toto je vaše volba.

Kalendáře s číslem 11 – 30 můžete objednat v mém eshopu za cenu 1290 Kč. Získáte tak jeden z pouhých 20 veřejně dostupných, signovaných originálů.

 

Technické parametry kalendáře

Formát: A2 (600 x 420 mm)
Počet listů: 13
Tisková technologie: UV tisk
Materiál: fotografický papír s vysokou gramáží
Vazba: kroužková / drátová

Forma dodání: bezplatný osobní odběr v Praze nebo zaslání dopravní službou.

 

Fotografie z Lofot na displeji vašeho zařízení

Pokud nepotřebujete luxusní nástěnný kalendář, ale chcete si užít mé fotografie, mám pro vás alternativu. Nabízím sadu 30 digitálních fotografií ve FullHD nebo 5K rozlišení, které můžete použít jako tapetu na svůj chytrý telefon, tablet nebo počítač. Fotografie v rozlišení FullHD jsou vhodné pro menší displeje nebo pro ty z vás, kteří preferují méně detailní pozadí neodpoutávající pozornost. Fotografie v rozlišení 5K umožňují vychutnat si krásu Norska v brilantní kvalitě i na nejlepších 5K displejích.

Sada 30 fotografií ve FullHD rozlišení stojí 129 Kč a najdete ji v mém eshopu.

Sada 30 fotografií ve 5K rozlišení stojí 390 Kč a najdete ji v mém eshopu.

Lofoty 2021

 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *