Přeskočit na obsah

Jak vzniká fotografie (Alisczech vol.28)

Už týden fotografujeme s klienty na Novém Zélandu. Včera jsme se rozhodli ujet přes 300 km kvůli  jediné fotografii západu slunce. Jak takový snímek vzniká, co všechno musíte podniknout a co musí technika vydržet se dozvíte ve videu.

Fotografická destinace: Nový Zéland

Už týden fotografujeme na Novém Zélandu s naší fotoexpedicí. Projeli jsme to nejzajímavější na severním ostrově a přesunuli se na jižní. První ubytování zde nám vyšlo na Nelson, který poskytuje skvělé zázemí civilizace. Dorazili jsme před 16 hodinou, bylo nádherné slunečné počasí a teplota přes 20°C. Prostě ideální novozélandské jaro. Zbývalo do západu slunce dost času a tak jsme se rozhodli vyrazit na Wharariki beach na západním pobřeží. Inspirovala nás fotka Elišky Pivrncové v jejím průvodci ve Fripito. Podle Googlu nás čekalo cca 2,5 až  3 hodiny jízdy, 158 km po silničkách směrem na západ a pak to samé zpět. Šli jsme do toho.

Cesta tam byla vyčerpávající. provoz v neděli večer byl hustý, cesta neubíhala a přes hory se nedalo jet rychleji než 30 km/h. Navíc se postupně zhoršovalo počasí, takže jsme dojížděli hodinu před západem slunce za prudkého deště. Poslední kilometr pěšky v nás vzbudil jistou naději na úspěch, protože “jen” mrholilo.

 

 

Technika co musí vydržet

Na pláži nás čekal prudký vítr, mrholení a pak i déšť. Já osobně jsem fotografoval dvojicí fotoaparátů Canon EOS 7D MII. Na jednom jsem měl nasazený Tamron 10-24mm a na druhém Tamron 24 – 70 mm. Vyměňování objektivů nebylo kvůli větru, písku a vlhkosti myslitelné.

Dále jsem měl stativ, šroubovací ND64 šedý filtr a zasouvací přechodové filtry. Ty jsem postupně vystřídal tři, vždy když už byly příliš mokré či špinavé. Pro větší komfort jsem používal dálkovou spoušť, ale ta v zásadě nebyla potřeba.

 

Celkové summary

Pokud to shrnu. Cesta tam 2,5 hodiny. Fotografování na pláži ve větru a dešti necelé 2 hodiny, cesta zpět skoro 3 hodiny. Dál jsme asi hodinu čistili techniku a sebe a další cca hodinu jsem přebíral a upravoval fotky. Nic jsme nezničili ani neztratili, takže hlavní investice bylo 10 hodin života a nějaký benzín. To za to stálo 🙂 Fotka, která nás inspirovala vyrazit se nakonec vůbec nepodobala tomu, co jsme nafotili. Ale je běžné. Jiné počasí, jiná inspirace, jiná roční doba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *