Přeskočit na obsah

Jak se žije českému startupistovi v USA? (Alisczech vol. 15)

Jak se žije českému startupistovi v USA? (Alisczech vol. 15)

Potkal jsem v San Diegu Michala Ptáčka, který zde aktuálně žije a snaží se prorazit na kalifornské startupové scéně. Využil jsem příležitost a zeptal se, co může přinést projektu jako je jeho přestěhování se do USA a jak se mu vlastně v Kalifornii žije. Nabízím záznam naší plážové procházky a příjemného pokecu.

Michal Ptáček

Michala jsem poznal díky jeho projektu CzechCrunch, u jehož zrodu stál s ostatními zakladateli a dodnes v něm aktivně působí. nepatřím mezi velké fandy české start-up scény, ale Michal mi z těch, kteří se kolem této problematiky u nás točí jako jeden z realistů. O tom, že se rozhodl dočasně přestěhovat do USA jsem se dozvěděl až díky jeho blogu. I na něm zjistíte, že Michal nepropadl bláhovému americkému snu a dívá se na Kalifornii poměrně kritickým a realistickým pohledem. Na mnoha věcech týkajících se života v USA se shodneme, přestože já tam mířím natrvalo. Jedním z důvodů, proč Michal je v USA je jeho nový projekt OfficeLovin, který mapuje špičkové kanecáře od nejlepších světových architektů.

 

Proč založit startup v USA?

Možná si pokládáte otázku, proč vlastně založit firmu/start-up v USA. My jsme Fripito zakládali za mořem ze dvou důvodů. Prvním byl snazší přístup k americkým médiím a partnerům. Nedůvěra k novým zahraničním projektům je přeci jen o trochu vyšší, než je tomu u domácích. Druhým je fakt, že se chci přestěhovat do USA a je praktičtější dělat lokální business podle lokálních pravidel. Podnikání v USA má své výhody i nevýhody. Něco je snazší, něco naopak komplikovanější. Takže hodně záleží na tom, co chcete dělat a jaké máte plány.

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *