Přeskočit na obsah

iPure.cz to dal za týden a já prohrál sázku

iPure.cz kampaň

Je to přesně týden, co jsem publikoval video o tom, že startuje kampaň projektu iPure.cz na Startovači. Cílem bylo vybrat během 30 dnů 116 000 Kč na založení nového Apple e-magazínu. Vsadil jsem se o kafe ve Starbucks, že to dáme během 3 týdnů a prohrál jsem. Vyšlo to už za týden!

Česká Apple komunita pořád existuje

Často bývám dotazován, zda ještě vůbec u nás existuje něco jako Apple komunita. Je jasné, že za posledních 10 let se toho hodně změnilo. Apple se stal mnohem masovější a mainstream značkou, než tomu bývalo. Pro řadu majitelů iPhonu není Apple o nic víc srdeční záležitost než třeba Samsung. Prostě si jen koupili telefon, který je dobrý, který je trendy, který pro ně měl nějakou přidanou hodnotu. To ale neznamená, že by Apple komunita – takové to zdravé jádro – neexistovala. Jen do ní náleží menší procento vlastníků Apple produktu.

To, že tady existuje něco jako Apple komunita, skupina lidí, kteří mají Apple opravdu rádi, dokazuje i kampaň iPure.cz. Během týdne se našlo přes 120 přispěvatelů, kteří dali dohromady přes 120 000 Kč! To je na poměry české crowdfoundingové scény opravdu velmi slušný výsledek, zejména když si uvědomíme, že o kampani se vlastně mluvilo jen po sociálních sítích a neprovázela ji žádná mediální kampaň. Než média dokázala zareagovat bylo vybráno, přestože škarohlídi věštili nevalný výsledek či dokonce debakl.

 

iPure.cz s kampaní nekončí a nabízí víc

Naplnění původního cíle kampaně během týdne je pro redakci nového magazínu obrovská podpora a závazek zároveň. Vzhledem k tomu, že s rozjezdem projektu pomáhám od začátku, vím, o čem mluvím. Protože zbývá ještě spousta času do konce kampaně, přicházíme s novou nabídkou. Stále platí, že můžete přispět a získat výhodně předplatné.

Ale co víc, pokud kampaň vybere 150 000 Kč či víc, připraví redakce do konce roku 10 bezplatných Apple webinářů přístupných pro všechny přispěvatele. A pokud se vybere nad 200 000 Kč, tak urychlíme přípravy a rozjedeme i nový Apple podcast, který jsme původně plánovaly až na druhou polovinu 2018 už nyní.

 

Díky všem a pojďme ukázat sílu komunity

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří projektu pomáhají. Ozvala se spousta skvělých lidí. Stejně jako Filip bych rád řekl, že jsem pyšný a nadšený. Sice jsem prohrál kafe, ale je to asi nejsladší prohra v mém životě. Od začátku jsem iPure.cz věřil, ale takový obrovský zájem jsem nečekal.

A pamatujte, Internet nemá žádný strop. Pojďme to rozjet ještě víc. Čím víc předplatitelů magazín získá v průběhu kampaně, tím větší klid bude na práci a tím větší budou možnosti. Takže pojďme ukázat, že naše jablečné stádo ví co chce a umí pro to něco udělat.

Kampaň iPure.cz najdete na Startovači.

2 komentáře na “iPure.cz to dal za týden a já prohrál sázku”

  1. A pridala sa aj zahraničná “i-ovečka “ temer v dôchodkovom veku, ale duchom stále teenegerka, ktorá Vam veľmi fandí a robite to dobre a hlavne zrozumiteľne
    Ingrid

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *