iOS 10 přinesl obrovské množství novinek kolem Zpráv či chceteli iMessage. Řada uživatelů byla zmatena animacemi, rozšířeními, emotikony apod. Nicméně u Zpráv jde nastavit i řada praktických a užitečných vlastností, o kterých uživatelé často vůbec netuší. Zde máte pár tipů:

TIPY NA PŘIZPŮSOBENÍ ZPRÁV NA IOS?

Otevřete si Nastavení – Zprávy, kde najdete všechna nastavení týkající se zpráv.

Nemáte u kontaktů přiřazené fotografie? Pak si vypněte Fotografie kontaktů, čímž získáte víc místa na displeji. Je to drobnost, ale velice praktická.

Důležité je samozřejmě rozlišování iMessage a SMS. Pokud vypnete iMessage, pak veškerá komunikace probíhá přes SMS. Pokud zapnete iMessage, tak těm adresátům, kteří mají Apple zařízení, zapnuté iMessage a jsou online se pošle bezplatná datová zpráva. Ostatním se posílá SMS či MMS. Pokud zapnete Poslat jako SMS, tak pokud z jakéhokoli důvodu nejde odeslat iMessage, tak se zpráva pošle jako SMS/MMS.

Funkce Přeposílání zpráv umožňuje příjem a odesílání jak iMessage, tak klasických SMS z počítače či iPadu, na kterém je přihlášeno vaše AppleID a je na stejné WiFi jako iPhone.  Nastavení se provádí pro jednotlivá zařízení, takže pokud nechcete být rušeni třeba na Macu, stačí funkci vypnout pro toto jedno zařízení.

Další funkci, která může pomoci je Filtrovat neznámé odesílatele. Díky této funkci Vám nebudou chodit iMessage zprávy od lidí, které nebudete mít v kontaktech. Zprávy budou řazeny do samostatného seznamu.

Jako třešničku na dortu jsem si nechal funkci Režím nízké kvality obrázků, která Vám zajistí posílání obrázků v nižší kvalitě, což Vám ušetří spoustu MB mobilních dat.

 

ZÁVĚR

Přizpůsobení aplikace Zprávy nabízí i další nastavení přiřazených emailových adres, MMS a další. Vzhledem k tomu, že iMessage jsou mezi uživateli iPhonů oblíbené, vyplatí se věnovat pár minut nastavení aplikace, která vám pak zpříjemní každodenní používání.

Chcete se naučit využívat iPhone naplno? Přijďte na kurz iOS pro začátečníky od A do Z.