Někdy i zdánlivé drobnosti mohou velice zjednodušit život. Při včerejším kurzu Evernote se mě jeden z účastníků zeptal, proč není možné hromadně přesouvat poznámky mezi zápisníky. Ta otázka mě nepřekvapila. Možné to samozřejmě je, ale je v tom drobný háček.

 

HROMADNÉ PŘESOUVÁNÍ POZNÁMEK NA MACU/WINDOWS

Většinou dělám pořádek v Evernote na počítači. Tak nějak mi to přijde přirozenější a rozhodně rychlejší a pohodlnější. Stačí si otevřít Notes (Poznámky) či konkrétní Notebook (Zápisník) označit se shiftem či CMD skupinu poznámek. Objeví se hromadné operace. Jednou z nich je Move to notebook, pomocí které pohodlně vybrané poznámky přesunete do správného zápisníku. Není na tom nic komplikovaného, je to otázka pár desítek sekund.

 

 

HROMADNÉ PŘESOUVÁNÍ POZNÁMEK NA IOS

Bohužel iOS verze Evernote hromadné přesouvání poznámek mezi zápisníky neumí! Důvod je poměrně prostý. V seznamu poznámek je možné měnit pouze jejich pořadí, vyhledávat, založit novou nebo pracovat se sdílením. Změna zápisníku se dělá až uvnitř jednotlivých poznámek v jejich hlavičce. To bohužel znemožňuje hromadné operace.

 

ZÁVĚR

Rozdílů v ovládání mobilní a desktopové verze Evernote je hodně a mohou uživatele mást. Bohužel řada funkcí z počítače v mobilní aplikaci zatím stále chybí. Já osobně jsem se naučil v mobilní verzi poznámky pořizovat a vyhledávat, což mi maximálně vyhovuje. Ale týdenní review a úklid v archivu vždy dělám na počítači. Je to rychlejší a pohodlnější.

A abych odpověděl na úvodní otázku, která se ukázala zcela opodstatněnou. Hromadné operace s poznámkami v Evernote jdou, ale pouze ve stolní verzi.

Chcete se o Evernote dozvědět víc? Přijďte na náš kurz Evernote: Informace pod kontrolou.