Přeskočit na obsah

Dokážeme ještě rozumět Applu?

Dnes proběhla v Praze tisková konference Applu oficiálně v ČR představující Intel Mac. Ráno jsem si vzal svou slavnostní Apple košili, vyrazil do prace o 2 hodinky dřív, aby mi nic neuteklo a měl jsem čas. Tiskové konference pořádáné CDS sice nedosahují kvalit toho co delá Apple v USA, přesto jsem měl první 2/3 tiskovky opravdu radost z toho jak to probíhalo. Dobrá organizace byť na poslední chvíli, nezvykle hodně novinářů (nová PR agentura) a přijatelně nudná prezentace. Všechno se zvrtlo v okamžiku kdy došlo na dotazy novinářů. Při palbě otazek IT novinářů jsem si z ničeho nic uvědomil, že naše (apple orientovaných jedinců) názory a ochota naslouchat argumentům Applu jsou tak nějak z jiné reality.

Přiznejme si to, Intel Mac je neuvěřitelná past pro uživatele. Na aplikace pro OS 9 můžete zapomenout, aplikace pro PowerPC běží pomalu a nestabilně a UniversalCode ještě neexistuje v praxi.

A co si o tom myslím?
Managemant Applu evidetně zahodil prodeje počítačů v nejbližších cca 12 měsících ve jménu pokroku a jen to tak nějak zapomněl uživatelům sdělit. Apple bude dál žít z iPodů, ale budou skalní Mekaři ochotni „skousnout tuto další ponožku“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *