Přeskočit na obsah

Dexim BluePack S8

Externích zdrojů energie pro iPhony je na trhu nepočítaně. Osobně jsem vyzkoušel několik různých modelů od miniaturních, přes zabudované v krytu až po maxi verze. Jako nejrozumnější kompromis mi nakonec vyšel právě Dexim BluePack S8. V elegantním kovovém těle se skrývá 3000mAh Li-Pol akumulátor. Kromě něj dostanete i cestovní nabíječku se dvěma USB porty, sadu kabelů a textilní pytlík na uložení. Kabely jsou konkrétně USB – 30pin iPhone, USB – microUSB, USB – miniUSB a nabíjecí kabel.

Co se mi na BluePacku líbí?

Z mého pohledu rozumný kompromis mezi váhou + rozměry (je menší než iPhone 4) a kapacitou. Je dost malý na to, abyste jej jednoduše strčili do kapsy a zároveň stačí na cca 2 kompletní nabití iPhonu či chcete-li cca 16hodin provozu iPhonu. Jako výstup slouží klasické USB, takže pokud použijete Lightning kabel, můžete nabíjet i iPhone 5 (jako já). Ukazatel kapacity je řešen trojicí modrých LED, což je dostačující. Navíc je na čelním panelu ještě jedna silnější bílá LED, kterou lze použít jako baterku. Stačí přidržet tlačítko u ukazatele kapacity.

Osobně mě potěšilo, že kromě baterky je v balení i nabíječka na 100-240V, která má navíc odnimatelnou koncovku, pod kterou je klasický dvojkolík, takže jde snadno použít po světě.

Pro nabíjení se používá kabel s dvojicí USB portů na jedné straně a speciálním konektorem pro BluePack S8 na straně druhé. Předpokládám, že se tak zajišťuje dostatek energie (2000mA) pro rychlé dobití (něco přes 2 hodiny z 0 na 100%).

Co se mi nelíbí?

Výstup akumulátoru je bohužel pouze 1000mA / 5V, takže bez problémů nabijete iPhone či jiný telefon, ale pro iPad to není ideální varianta. Samozřejmě pro iPad použít lze, ale nabíjení je opravdu pomalé.

Je škoda, že dodávaný 30pin kabel je opravdu krátký, cca 10cm. Přitom všechny ostatní kabely jsou rozumné.

Pro koho ano a pro koho ne?

Pokud nehledáte úplně nejlevnější řešení, ale jste ochotni trochu připlatit za chytré, tak by Vás BluePack S8 mohl zaujmout. Je skvělý nejen k iPhonu, ale je to univerzální USB externí akumulátor pro cokoli, co se napájí z USB. Mě osobně se líbí a za cenu lehce přes 1.000Kč dává smysl.

Víc info najdete na: http://www.idexim.cz/portfolio/bluepack-s8/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *