Přeskočit na obsah

Co je iPure.cz a proč jej podpořit? (Alisczech vol. 13)

iPure.cz logo

Pro Apple mám slabost už opravdu dlouho. Dokonce jsem založil web o Applu ještě dřív, než jsem si pořídil první Jablíčko. Po MujMac.cz jsem stál u zrodu macforum.cz, které dobře slouží dodnes. A teď jsem se nechal ukecat na již třetí projekt iPure.cz. O co jde a proč byste jej měli podpořit i vy?

Jak to všechno začalo?

Kolem Applu se motám už strašně dlouho, znám spoustu lidí a Česká Republika je maličkaté pískoviště, kde se hned ví všechno. O prodeji serveru jablickar.cz novému majiteli jsem věděl dřív, než se z toho stala veřejná věc. Upřímě mě ta změna moc nepotěšila, ale se sobě vrozeným optimismem jsem si řekl, že třeba to bude mu prospěchu věci. Mluvil jsem s pár lidmi, sondoval co se ví a co se neví a moc se toho nedozvěděl. Tak jsem to nechal být.

Pak za mnou přišel Filip Brož s tím, že on a řada autorů odešli z redakce a uvažuje o založení vlastního projektu. Už mockrát jsem měl chuť udělat vlastní web o Apple a vždycky ta úvaha skončila u toho, že to nemůže ekonomicky klapnout – malý trh, málo čtenářů, málo inzerentů, málo dobrých autorů. Tuhle skepsy jsem tlumočil i Filipovi a v dobré víře očekával, že to vzdá.

O pár dní později Filip přišel znovu, že má sílu to zkusit, že má solidní základ redakce, a že do toho chce jít srdcem, ne přes peníze. Už jsem takhle startoval několik projektů a nikdy to nešlo snadno. A tak jsem si řekl, že Filipovi pomůžu minimálně radou a tím, že pro iPure.cz budu psát. Už kvůli tomu nadšení, kvůli Stevovi, kvůli Applu.

Od té doby se snažím projektu pomoct najít kromě nadšení i udržitelný business model a myslím, že by to mohlo klapnout.

 

Co bude iPure.cz?

Pořád trvám na tom, že v ČR je málo inzerentů a příliš mnoho médií, která píšou o Apple. Někteří přežívají z čirého nadšenectví, jiní dokázali postavit fungující Apple bulvár, který je tak čtený, že to dává smysl inzerentům. Je to obdivuhodný business počin, ale já nějak bulvár nečtu.

Proto po řadě diskuzí vznikl koncept placeného týdenních, který přinese kvalitní obsah bez reklam, bez spekulací, bez bulvárních titulků apod. Prostě něco, co si rádi přečtete, když budete mít chuť se něco dozvědět, naučit, nechat se inspirovat. Týdenník je aktuálnější než měsíčník a zároveň dává víc prostoru pro propracování textů než denník. Elektronická forma sice tak krásně jako papír nevoní, ale díky Vláďovi Janečkovi v ČR jeden Super Apple časopis máme, takže nemusíme být smutní. Elektronická podoba má své výhody. No a protože kvalitní obsah vyžaduje kvalitní autory a čas, rozhodli jsme se pro placený obsah.

 

Proč podpořit iPure.cz?

Možná si říkáte, proč mám podporovat placený časopis? Odpověď je jednoduchá – nabízíme vám výhodný obchod. V rámci kampaně na Startovači můžete získat předplatné iPure.cz s výraznou slevou a bonusy. Díky vaší podpoře bude mít redakce od začátku nějaké prostředky, které jí umožní se soustředit na psaní a nemusel obíhat sponzory a investory. A když nic jiného, podpoříte tím vznik něčeho unikátního. Udělejte to třeba za Apple, za Steva, za sebe 🙂 Já do toho jdu. Co vy?

Kampaň iPure.cz najdete zde na Startovači!

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP3 verze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *