Přeskočit na obsah

Apple Watch 3 – nejlepší chytré hodinky na trhu (Alisczech vol.44)

Apple Watch 3

Apple Watch třetí generace jsou podle mého názoru nejlepší chytré hodinky na trhu. To ale neznamená, že jsou vhodné pro každého, nebo byste pro ně nutně museli ještě dnes běžet. Nabízím vám můj pohled, zkušenost a názor na ně.

Pro koho rozhodně ANO

Pokud máte Apple Watch nulté nebo první generace a baví vás je používat, tak neváhejte a běžte si pořídit nejnovější AW3. Budete nadšeni nárůstem výkonu a komfortu. Výrazně rychlejší odezva, GPS, barometrický výškoměr, lepší displej, prostě super.

Pokud ještě AW nemáte a opravdu hodně používáte iPhone pro komunikaci, vyřizování osobní agendy, pro práci a ideálně k tomu ještě aspoň rekreačně sportujete, tak bych vám také doporučil o nich vážně uvažovat. AW3 v kombinaci s WatchOS 4 jsou prostě vyladěný pomocník.

 

Pro koho NE

Pokud nemáte iPhone, tak na AW zapomeňte. Bez iPhonu prostě rozumě používat nejdou. Potřebujete jej na aktivaci, na instalaci aplikací, na řadu nastavení a hlavně stále jsou hodinky spojeny s iPhonem v řadě funkcí. Apple si toto hlídá.

Pokud máte Apple Watch 2 a jste s nimi spokojeni, tak také není příliš důvod se vzrušovat. Vzhledem k tomu, že u nás si neužijeme LTE, rozdíl není moc velký.

A do třetice. Pokud příliš neprožíváte efektivitu práce s iPhonem, neřešíte s ním příliš práci, nezajímá vás sport a vlastně vás ani nebaví moc objevovat nové postupy, tak můžete také zůstat v klidu. Pokud vás oslovila jen jedna z oblastí, možná vše levněji vyřeší fitness náramek nebo třeba AirPods. Apple watch jsou super produkt, ale rozhodně jej nepotřebuje každý.

 

Jak je to s tou eSIM (LTE)

Největší novinkou AW3 je existence verze s eSIM, která se prostřednictvím LTE umí připojit k internetu bez iPhonu. V Čr se tato verze neprodává, protože v tuto chvíli u nás žádný z operátorů neumí pustit do své sítě eSIM s naklonovaným číslem iPhonu tak, jak to Apple dělá. Kdy a jestli vůbec to čeští operátoři zvládnou nikdo dnes fundovaně neví, roaming hodinky nepodporují, takže na LTE můžete v hodinkách zapomenout. Ani jako investice do budoucna to příliš smysl nedává, protože není jasné, zda naši operátoři budou technicky ochotni se přizpůsobit Applu.

Jediným rozumným důvodem, proč koupit v zahraničí LTE verzi AW3 může být to, že budete chtít ocelové nebo keramické hodinky. Ty se ve třetí generaci dělají pouze ve verzi LTE. V Čr vám budou normálně fungovat, jen se neaktivuje jejich LTE modul.

2 komentáře na “Apple Watch 3 – nejlepší chytré hodinky na trhu (Alisczech vol.44)”

  1. Mě by zajímala jedna věc, která ve videu nebyla. Zajímalo by mě jakou zkušenost máte s vybíjením baterie iphonu při používání watch. Buď vaše, nebo vašich klientů. Na internetu jsou totiž dvě verze. N2kdo říká, že díky bluetooth to vybije baterii iPhonu už za půl dne, někdo tvrdí, že vydrží celý den. Vlastním zatím jen SE tak proto mě to zajímá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *