Přeskočit na obsah

Total Recall (2012) – moc příjemné překvapení

  • Blog

Hned úvodem je asi třeba konstatovat, že jsem ulítlý na filmové Sci-Fi a z toho vycházejí následující řádky. Pokud nejste skalními fandy, tak možná Váš pohled bude jiný než můj. Mě ale remake Total Recall moc potěšil bez ohledu na to, že bezesporu nejde o intelektuální výkvět kinematografie.

Total Recall z roku 1990 režírovaný Paulem Varhoevenem s Arnoldem Schwarzeneggerem je nádherné klasické Sci-Fi,  které ve své době bylo dle mého názoru revoluční. Dodnes se na něj rád podívám a atmosféra kolonie na Marsu je úžasná. Proto, když jsem zjistil, že se chystá remake, byl jsem velice pesimistický. Co chtěli tvůrci vylepšit na klasice?

Remake nebo nový film?
Ano, je to tak, letošní Total Recall je a není remakem. Základní myšlenka příběhu a jména hlavních hrdinů jsou zachována. Pokud znáte původní Total Recall, tak budete poznávat celý film paralely v příběhu a přesto se rozhodně nebudete nudit. Tvůrci totiž přenesli příběh  Quaida na povrch země ke konci 21. století. Kolonie už není na Marsu a souboj dobra a zla není o kyslík, ale o svobodu Australsko-asijské části světa. Nebudu prozrazovat celý příběh, ale musím říct, že změny provedené pod taktovkou režiséra Lena Wisemana příběhu spíš prospěli. Od začátku do konce budete čekat jak se příběh vyvrbí a v čem všem bude jiný. Navíc se tvůrci nebáli několika krásných bonbónků pro znalce klasiky. Takže se ve filmu objeví například i dobře známá prostitutka s extra-bujným poprsím, ač to není na zemi příliš logické.
Herecké výkony o třídu výš
Nic proti Arnoldovi, ale Colin Farrell působí ve své roli opravdu o dost přesvědčivěji. Navíc mu úžasně sekunduje jeho virtuální manželka Kate Beckinsale, které záporná role opravdu sedí. Nejslabší v celém osazení je podle mne jednoznačně Bryan Cranston jako Cohaagen, který úžasně charismatickému Michaelovi Ironsidemu nesahá ani po kotníky. Naopak Bill Nighy působí ve své roli vůdce Odporu vznešeně.
A největší fail?
Film jako takový je opravdu povedený a je pro mne velmi příjemným překvapením. Jestli se něco opravdu nepovedlo, tak jsou to české titulky a český marketing. Přeložit “Total Recall” jako “Total Rekall” chce opravdu silnou dávku tvůrčí impotence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *