Přeskočit na obsah

Tip #16: Jak efektivně a pohodlně prohlížet fotografie na Macu

Hledáte nejlepší prohlížeč fotografií pro Mac? Za mě je to překvapivě Finder! Ano, nepoužívám žádný speciální prohlížeč fotografií, protože Finder umí vše co potřebuji. Pojďte se podívat.

Toto video je odměnou pro členy mého YouTube klubu. Pokud chcete podpořit mojí tvorbu a mít přístup k těmto tipům a dalšímu exkluzivnímu obsahu, staňte se také členem.

2 komentáře na “Tip #16: Jak efektivně a pohodlně prohlížet fotografie na Macu”

  1. Video jsem neviděl, protože je nedostupné, ale očekávám, že půjde o něco pro začátečníky seznamující je s touto funkcí Finderu. Jde jen o to, aby ti začátečníci pak nebyli po čase zklamaní, až to začnou reálně používat. Zklamaní, že jim někdo popisoval skvělou funkci, která má ale v reálu plno chyb… Funkce Quick Look, tedy náhled přes mezerník, je dlouhodobě Applem zjevně přehlížená, má problémy totiž vůbec už se svou základní funkčností, třeba se zobrazením více souborů (tj. když označím více souborů a pak si vykliknu náhledy, kterými chci rolovat), kdy to slušně laguje i na výkonném Macu. V minulosti i někdy problikávaly fotky při procházení a podobné annoying grafické glitche, prodlevy při samotném procházení fotek také nic moc.

    V „Bug Sur“ navíc přišel extrabug v podobě zalagované animace při otevírání fotky ve vysokém rozlišení na (některých) 4K monitorech, řeší se to třeba na Macrumors fórech atd. Stačí si udělat třeba 4K screenshot a zkusit na externím 4K displeji otevřít mezerníkem, plynulé a rychlé to opravdu není (když už tam ta animace tedy musí být). Doteď v 11.4 to neopravili, což je směšné, když je to UI funkce tak masivně prolezlá systémem (a ne, není to nastavením děleného škálování na hi-res displeji, které bere více výkonu, navíc v předchozích verzích to bylo OK). Tady tento nový bug ale přisuzuji bohužel dílem tomu, že celkově podpora externích monitorů v Mac OS je hodně slabá a k tomu navíc plná problémlů s konkrétními modely, tak tohle bude jen další sranda z mnoha…

    Celkově jsou fce Mac OS mnohdy zajímavé, ale uživatelsky to pak taková hitparáda jak se to často maluje není, a dá se bohužel napsat kniha o tom, jak mnohé zajímavé funkce zároveň denně umí létz na nervy, což jejich použitelnost hodně sráží. Takže abych to uzavřel, ano, mezerník ve Finderu používám léta letoucí, ale spíše nahodile pro náhled nějaké fotky, pokud potřebuji opravdu „efektivně a pohodlně prohlížet fotografie“ a nechci se obtěžovat s lagy Finderu, na to mám minimalistický prohlížeč obrázků, v App Store jich je několik, třeba Pixea.

    1. dobrý den, přecházím z WIN a hledám možnost, jak na Synology prochází adresář s fotkami bez nutnosti vybírat na začátku všechny a především zobrazenou fotku hned smazat. Pixea splňuje vše, ale nemohu ani zde fotku, která se mi nelíbí, okamžitě smazat. Nemáte nějaký tip?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *