Snapseed je můj nejoblíbenější foto editor pro iOS a to zejména pro jednoduché ovládání a neuvěřitelnou intuitivnost. Prostě se mi s ním ze všech programů na úpravy fotek na iPhonu a iPadu pracuje nejpříjemněji. Před pár týdny do něj přidali autoři novou funkci Rozšíření (Expand), které umí přidat do fotografie pozadí, pokud je nešťastně oříznutá. Jak to funguje?

PROČ PŘIDÁVAT POZADÍ?

Osobně narážím nejčastěji na dva scénáře. První je situace, kdy si pracně zakomponujete snímek, jste spokojeni s tím, kolik máte kolem hlavního objektu místa, ale zjistíte, že jste fotografii vyfotili nakřivo, padá vám horizont, a vy ji potřebujete srovnat. Po srovnání se ale fotka trochu ořízne a vám najednou chybí prostor.

Druhou častou variantou je, že se fotograf soustředí na hlavní motiv a nevšimne si toho, že mu na jedné ze stran chybí trochu toho místa. Jsme jen lidi.

 

 

JAK FUNGUJE PŘIDÁNÍ POZADÍ?

Otevřete fotografii v Snapseedu, kliknete na ikonu tužky a zvolíte funkci  Rozšíření / Expand. Ta umí přidat buď černý/bílý rámeček nebo má ještě na výběr chytré / smart přidání okraje. V takovém případě Snapseed “vymyslí” chybějící okraj. Aplikace samozřejmě neví, co by v přidávané ploše mělo správně být, ale rozkopíruje chytře stávající pozadí tak, aby navazovalo. Vám stačí jen roztáhnout obraz pomocí dvou prstů. Nefunguje to vždy dokonale, záleží na konkrétní fotce, ale vyzkoušel jsem novinku již na desítkách fotek a překvapivě často byl výsledek uvěřitelný.

ZÁVĚR

Snapseed je pro iOS k dispozici zcela zdarma a nejen kvůli funkci rozšíření se vyplatí jej zkusit. Ne náhodou patří mezi nejlépe hodnocené a nejčastěji stahované foto aplikace pro iPhone.

Chcete se o iOS dozvědět víc? Přijďte na náš kurz iOS 10 pro začátečníky od A do Z.