Přeskočit na obsah

Proč si nainstalovat eRoušku 2 [4K] (Alisczech vol. 362)

Ať si myslíte o CoDIV, pandemii, vládě a rouškách cokoli, aplikaci eRouška 2 by si měl nainstalovat každý. Když ne kvůli sobě, tak kvůli ostatním. Máte pocit, že to není potřeba, že to nefunguje, žere baterku, sleduje vás to nebo zabíjí malá koťátka? Pak se mrkněte na toto video. Dal jsem emoce stranou a podíval se na technologii samotnou.

Stahujte z: https://apps.apple.com/cz/app/erouška/id1509210215

Štítky:

5 komentářů na “Proč si nainstalovat eRoušku 2 [4K] (Alisczech vol. 362)”

 1. No, … mluvil jste velmi přesvědčivě a se značnou dávkou zaujetí, ale… Pokud je vkládání údajů pouze na uživatelích, nebude to informačně nic moc spolehlivého. Snad by bylo nejlépe, kdyby data vkládali hygienici, což by bylo také anonymní, no ne? zp

  1. Pokud by měli data o nakažených vkládat hygienici, tak by museli umět spojit ID zařízení s konkrétním uživatelem a v ten okamžik by nemohl být systém anonymní. Tak fungovala eRouška 1. Google/Apple navrhl systém, který znemožňuje státu jakkoli sledovat uživatele a jakkoli spojit ID zařízení s konkrétním zařízením. Díky tomu je systém anonymní, tudíž přijatelnější pro uživatele a ano, znamená to, že není 100% jistota, že nakažený člověk informaci do systému zadá. Ale právě anonymita výrazně zvyšuje ochotu uživatelů do systému informace zadávat a používat jej

 2. Proč to nemá smysl? Protože většina nakažených nemá žádné příznaky a neví, že je nakažená. Dozvíte se tak pouze o zlomečku kontaktů s nakaženými, i kdyby si to nainstalovali úplně všichni a úplně všichni to tam poctivě odkliknuli.

  1. Jirko nesouhlasím. Dozvíte se o všech kontaktech s nemocnými? Určitě ne. Dává smysl se dozvědět aspoň o některých? Za mě určitě ano. Je lepší dělat aspoň něco než nic. Spoléhat se na stát nelze, to víme. Můžete se ale chovat odpovědně a ohleduplně čehož eRouška 2 může být součástí. I kdyby to pomohl jen pár lidem, tak za mě super. Třeba jeden z nich budete zrovna vy nebo váš příbuzný

   1. O to právě jde, že tady nedává smysl dozvědět se “aspoň o některých”. Aby to fungovalo, museli bychom se dozvědět o naprosté většině. Takhle prostě jen virus přijde odjinud, a to téměř jistě, není bohužel možné tím někoho ochránit. I když nápad je to hezký a jako vývojáři by se mi to líbilo. Ohleduplnost a odpovědnost je tím pádem u eroušky jako argument mimo hru. Krom toho tyhle vlastnosti samozřejmě většina z nás má, jinak bychom jako společnost už dávno neexistovali, takže bych s tím stejně nešermoval.

    Co smysl má, je podle mně ochrana rizikových skupin, ať už zajištěním respirátorů a různých služeb, tak přípravou kapacit ve zdravotnictví apod.

    Co se týče mně osobně, tak při třech dětech v různých stř. a vys. školách a manželce učitelce na prvním stupni, asi není šance se tomu vyhnout.

    Ještě jedna věc – po jarních drastických opatřeních teď mnoho firem nechce nechávat lidi v karanténě na home office (kvůli nižšímu výkonu), ale chce po nich, aby si brali neplacené volno. Ti pak raději nic nenahlásí, protože peníze samozřejmě potřebují.

    Jinak je to samozřejmě všechno jen můj pohled na věc, netvrdím že tak to jistě je.

    J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *