Přeskočit na obsah

Proč jsou iPhony Xs a Apple Watch 4 nejodvážnější produkty Applu? (Alisczech vol. 130)

Alisczech 130 Apple Novinky

A máme to čekání za sebou. Apple před pár hodinami představil nové Apple Watch a nové iPhony Xs, Xs Max a Xs R. Přestože šlo o novinky, které se čekaly díky únikům, musím přiznat, že mě Apple dostal. Podařilo se mu totiž podle mého názoru připravit nejodvážnější produkty za posledních pár let. Sebevědomě se nenechal strhnout k parametrové válce se Samsungem, Huawai, LG a dalšími. Nekoná se žádný boom gigahertzů ani megapixelů. Apple neudělal ani největší mobil na světě, ani nepřidal objektivy jako konkurence, ani nenaskočil na vlnu šíleného běsnění po o pár minut rychlejším rychlonabíjení. Zaměřil se na strojové učení, na uživatelský zážitek, na užitnou hodnotu. To všechno jsou parametry, které se těžko porovnávají, popisují jednoduchou srovnávací tabulkou či výčtem. Jsem si jistý, že řada novinářů se neubrání kritice ještě před tím, než vezmou telefon do ruky a stejně tak si jsem jistý tím, že půjde o nejúspěšnější modely v historii. Věřím Applu.

 

Apple Watch 4

Vylepšené bylo snad úplně vše. O víc jak 30% větší a lepší displej, o 50% vyšší hlasitost, o 50% rychlejší procesor, nové přesnější senzory, nová korunka, nové prakticky vše. K tomu Apple přidal měření EKG, takže Apple Watch už nejsou jen fitness pomůcka, ale zdravotnický přístroj. Za mě úplně must have!

 

iPhone Xs a Xs Max

Přináší nové větší displeje s lepším barevnou dynamikou a větší odolností, o kousek výkonnější CPU, o 50% výkonnější grafický čip a hlavně 9 x rychlejší ML čip s 1/10 spotřebou. To zcela mění možnosti chytrých výpočtů, což Apple demonstruje na nových možnostech foťáku, kamery, Face ID a dalším. Když k tomu přidáte větší výdrž baterky, lepší odolnost, lepší stereo zvuk a podporu dual SIM (1x SIM + 1x eSIM), tak je to za mě super inovace.

 

iPhone Xs R

Berte ho jako náhradu za iPhone SE nebo možná jako levnější iPhone X. Má stejný čip a s ním spojené výhody. Horší, ale pořád velký displej a jednočočkový fotoaparát, který ale zvládá portrét. Za mě iPhone s nejlepším poměrem výkon cena pro náročnější uživatele a jako bonus v 6 barvách včetně Product RED. Super volna rozumem.

 

6 komentářů na “Proč jsou iPhony Xs a Apple Watch 4 nejodvážnější produkty Applu? (Alisczech vol. 130)”

  1. Já Xs R jako náhradu za SE rozhodně nevidím, podle mně si SE kupovalo hodně lidí kvůli velikosti, ne kvůli ceně. A co do velikosti je Xs R obludně velký.

  2. Chci se jen zeptat pane Březina, když si koupím hodinky s LTE jinde ve světě (u nás pořád nejsou), budou fungovat i u nás? Protože se mluvilo u minulých hodinek, že fungují jen v dané zemi s jejich kartou. Možná to celé špatně chápu… Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *