Přeskočit na obsah

Proč jsem si zamiloval ruční pressovač Wacaco Nanopresso? (Alisczech vol. 139)

Nanopresso

Cestujete do přírody nebo do země, kde kávová kultura není na takové úrovni na jakou jste zvyklí a přesto si chcete užít vynikající presso? Řešení je ruční pressovač. Zařízení, které umožňuje udělat presso bez potřeby elektřiny. Hodně jsem googlil, hledal, sbíral zkušenosti a nakonec vybral Nanopresso od Wacaco. Po víc jak dvou měsících testování jsem se do něj zamiloval. Jaký je? Jak funguje? Co umí a jakou kávu dělá? Mrkněte na mojí recenzi.

Wacaco Nanopresso

Ruční pressovač dokáže podle výrobce vyrobit až 18 barů za použití lehké síly. Je to otázka necelé minuty a půl. Stačí horká voda a káva. Osobně preferuji použití Nanopressa s kapslemi od Nespressa s nástavcem Nanopresso NS Adapter. Je to čistý, jednoduchý a bezúdržbový proces. Nanopresso umožňuje používat i čerstvě mletou zrnkovou kávu, ale to už je trochu náročnější proces s nutností čištění a pravidelné údržby.

Výsledek je vynikající. V ČR jde koupit online na https://www.mypresso.cz

2 komentáře na “Proč jsem si zamiloval ruční pressovač Wacaco Nanopresso? (Alisczech vol. 139)”

  1. Ahoj Honzo,
    pracoval jsem poměrně dlouho v korporátu. Po několika zkušenostech (shodou okolností jsem pracoval i 4,5 roku v iStylu, “apple geek” jsem do dnes ? a filozofie Steva Jobse mě hodně ovlivnila v pozitivním slova smyslu) jsem však zjistil, že korporát není tak úplně pro mě. Vždy jsem se totiž snažil jít svou vlastní cestou a to se v korporátu moc nenosí. Nicméně jsem shodou několika nečekaných náhod vymyslel a založil online průvodce podniky a místy pro pejskaře Dog City Life a nyní se ho pomalu snažím přivézt k životu pro širší pejskařkou věrejnost. Je to cesta velmi trnitá (nemám investora ani milionový úvěr z banky) a v části videa, kdy mluvíš o tom, žes měl vícekrát pocit se na to vykašlat… tak tenhle pocit, zažívám poměrně často a moc dobře ho znám. Přesto mě motivují každodenní malé krůčky, které se mi povedou na cestě za mým snem (ty nepovedené jsou na každodenním pořádku také, ale snažím se je vždy brát jako cennou zkušenost pro příště). Mým snem bylo vždy nějakým způsobem pomáhat lidem a pokud šlo např. o problém, tak k němu následně najít i ideální řešení (proto iStyle), případně pro veřejnost udělat či vymyslet něco, co by konkrétní skupině ulehčovalo každodenní život. Myslím, že po delším pátrání jsem našel tu správnou cestu a jdu po ní s velkým nadšením a odhodláním. Nicméné jak říkáš ve videu, spojení příjemného (služba pro lidi, která ulehčuje život) s užitečným (aby mě to i uživilo) je poměrně složitá a někdy si připadám, že větší magor už snad na zemi není ? Přesto všechno stále věřím, že se to povede a vše bude tak jak si přeju. Moc díky za video, opět mi zažehlo další motor, jež mi dodá odvahu bojovat dál a jít si za svým snem ??

    PS. Pokud bys měl někdy čas a chuť, rád bych se o snech, plánech, motivaci a třeba i o focení pobavil osobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *