Přeskočit na obsah

Proč je iPad Pro s M1 nejlepší tablet a nejhorší počítač na trhu? [4K] (Alisczech vol. 454)

Minulý týden jsem publikoval video o tom, proč jsem se rozhodl koupit nejvyšší konfiguraci nového iPadu Pro s M1 procesorem. Spustil jsem tím lavinu dotazů, mezi kterými dominovala otázka, zda je výkonnější MacBook Air s M1 nebo iPad Pro s M1. Otázka je to zcela legitimní, přesto si nemyslím, že takto by měla vypadat úvaha při volbě nového zařízení. iPad Pro je totiž skvělý tablet, ale pokud jej chcete používat jako počítač, pravděpodobně tvrdě narazíte a budete zklamaní. iPad může nahradit počítač, ale rozhodně ne každému. Proč si myslím, že iPad Pro je nejlepší tablet a nejhorší počítač na trhu? A je tedy lepší koupit MacBook Air nebo iPad Pro?

 

Chcete podpořit můj kanál a získat exkluzivní odměny? Připojte se k mému YouTube klubu.

2 komentáře na “Proč je iPad Pro s M1 nejlepší tablet a nejhorší počítač na trhu? [4K] (Alisczech vol. 454)”

  1. Dobrý den Honzo. Vaše recenze byla pro mne přínosná. Mám jen jednu otázku. Dá se na Mac Book air M1 pracovat s fotkama? Myslím třeba CaptureOne nebo Photoshop? Nebo to je nesmysl ?
    Děkuji za Videa a přeji krásný večer.
    Míša

    1. Zdravím Míšo,

      z pohledu výkonu Apple nic lepšího nenabízí a rozhodně není problém. Z pohledu operační paměti, když zvoliíte 8GB tak to nějak půjde, se 16GB to bude velmi dobré. Jediné, co je limitem je uživatelský komfort. 13″ není na úpravy mnoho a Air je primárně cestovní, takže k němu sice připojíte externí monitor, ale grafická karta je jen základní a tak to má svá omezení. Pokud hledáte něco na úpravy na cestách, mohu doporučit. Pokud hledáte něco na profesionální zpracování fotografií jako hlavní stroj, počkal bych na letošní MacBooky Pro 15/16″, ale to bude 2x – 5x dražší HW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *