Přeskočit na obsah

PKparis K’ablekey – když dochází místo v iPhonu či iPadu (Alisczech vol.25)

Jsou produkty, ze kterých jste nadšení, jsou propadáky a pak existuje třetí skupina těch, které jsou skoro úžasné. Pokud máte málo místa v iPhonu či iPadu, potřebujete externí úložiště a chcete jej chytře zkombinovat s napájecím a datovým kabelem, tak se mrkněte na PKparis K’ablekey. Je to krásné, extrémně odolné, promyšlené zařízení, ale …

PKparis K’ablekey

Výrobci tohoto doplňku do sebe spojili kabel k iPhonu či iPadu a úložiště s kapacitou 16/32/64 GB. Celé to zabalili do promyšlené, designově skvěle vyvedené hliníkové podoby, která vydrží takřka jakékoli zacházení a navíc fakt dobře vypadá. Na cesty ideální doplněk. Máte vždy po ruce kabel pro napájení či přenos dat a zároveň USB klíčenku, kterou připojíte k počítači i k iOS zařízení. Můžete to celé zavěsit na klíče či na batoh, neztratíte to, prostě paráda. Bohužel paráda končí u aplikace, která skvěle slouží pokud postupujete tak, jak si výrobce představuje a je neuvěřitelně omezující, pokud chcete pracovat jinak. Na iPadu musíte používat iPhone verzi aplikace, rozhraní je nepřehledné a v řadě situací doslova nepřátelské. Software se prostě nevyvedl.

 

Jak je to s rozšířením paměti na iPhonu či iPadu

Na tomto místě je určitě dobré zdůraznit, že iPad ani iPhone neumožňují rozšíření vnitřní paměti. Ať k nim připojíte klíčenku jako je K’ablekey nebo třeba bezdrátový externí disk, vždy budou sloužit pouze jako odkladiště dat. K těmto datům budete přistupovat přes speciální aplikaci, která umožní kopírovat data z/do zařízení. Jde tedy o dobré řešení pro zálohování nebo pro odložení velkých dat typu filmy/hudba/fotky. Zmíněné tři typy souborů můžete z externího úložiště prohlížet aniž byste je museli kopírovat do zařízení, pokud aplikace podporuje daný formát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *