Pixelmator pro iOS je skvělý grafický editor pro  iPhone a iPad. Největší smysl samozřejmě dává v kombinaci s verzí pro MacOS X díky propojení přes iCloud. Nicméně, jeho kvality oceníte i samostatně. Nová verze 2.3 přináší zejména na iPadu řadu nových užitečných nástrojů.

 

PIXELMATOR 2.3: VÝBĚRY MNOHEM PŘESNĚJI A POHODLNĚJI

V nové verzi aplikace se objevují nástroje Quick Selection tool a Magnetic selection tool. V obou případech se jedná o poloautomatické nástroje pro rychlé výběry. První funguje v podstatě jako chytrá magická hůlka. Druhý umožňuje rychlé obtažení hrany s tím, že Pixelmator se postará o její přesné rozpoznání.

Kromě těchto dvou zcela nových nástrojů verze 2.3 přináší možnost inverze existujícího výběru, zpřesnění výběrů a to i v případě použití Apple Pencil, zrychlení výběru dle barvy, zpřesnění rozpoznávání hran, živý náhled výběru i v případě použití sčítání a odčítání výběrů, bylo opraveno laso a několik dalších drobnějších chyb.

Celkově nyní Pixelmator na iOS nabízí rychlejší a přesnější výběry než Adobe Photoshop Touch, což je bezesporu skvělá zpráva.

 

VYLEPŠENÉ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ

Další balík novinek se týká ovládání aplikace. Nově je možné pomocí tapnutí dvou prstů zoomovat.   Navíc plynulé zoomování je nyní rychlejší. V seznamu pevných poměrů stran přibylo oblíbených 16:9, bylo opraveno přesouvání vrstev, ukládání kopie obrázku či žádost o přístup do knihovny fotografií.

 

ZÁVĚR

Pro stávající uživatele Pixelmátoru na iOS je update samozřejmě zdarma. Zejména na iPadu Pro v kombinaci s Apple Pencil se aplikace opět významně posunula. Na běžných iPadech využijete novinky také, ale výběry se pomocí prstů dělají přeci jen méně přesně.

 

Chcete se naučit používat Pixelmator naplno? Přijďte na náš kurz.