Přeskočit na obsah

Neutrácejte za zbytečné příslušenství k iPadu! + SOUTĚŽ (Alisczech vol. 729)

iPad je skvělý pomocník, ale spousta věcí je u něj jinak. Existuje proto pro něj obrovské množství nejrůznějšího příslušenství, které jej umožňuje přibližovat tomu, na co jsme zvyklí z počítačů. Ale potřebujeme jej?

Osobně si myslím, že většina příslušenství je opravdu zbytečná pro většinu uživatelů a dává smysl pouze ve vybraných situacích a scénářích.

Soutěž

Chcete vyhrát PeakDesign Mobile MagSafe stojánek? Napište mi do komentáře, co děláte a jaké používáte příslušenství k iPadu. Vylosuji jednu odpověď a autor či autorka stojánek dostane!

Příslušenství pro iPad

Kurzy a knihy

 

16 komentářů na “Neutrácejte za zbytečné příslušenství k iPadu! + SOUTĚŽ (Alisczech vol. 729)”

 1. K iPadu používám jako hlavní nabíječku Anker 737 GaN 65W s 2 USB-C porty a 1 USB-A. Tím se dá nabíjet i Macbook, iPhone, iPad naráz. Skvělé rozměry i váha na jednu jedinou nabíječku, co člověk musí s sebou brát.

  Pak Apple Pencil 1st gen, která ale většinou leží ladem a pak klávesnici Logitech Slim Combo bez trackpadu.

  Kvalitní klávesnice/obal na iPad je super – ochrana i odnímatelná klávesnice a držák na Pencil. Problém je ale v tom, že pak se z lehkého iPadu do ruky stává těžké zařízení konkurující Macbooku. Všechno je o kompromisech.

  Používáno v IT obchodu ke kancelářské práci a psaní článků.

 2. mám iPad PRO 11. Pokud nejsem v kanceláři na stolním PC, používám ho na čtení mailů, vyhledávání na internetu či jako poznámkový blok. Mimo práci ho mám v podstatě jako hlavní zařízení, notebook zapínám jen když potřebuji napsat nějaký delší text. Příslušenství mám Apple pencil, pouzdro s klávesnicí ZAGG pro Keys a dokovací stanici s HDMI a čtečkou paměťových karet. Často zrcadlím přes Apple TV. Do budoucna uvažuji o výměně za iPad mini.

  1. Mám iPad Pro 11
   Používam Pencil 2 generácie a Magic Keyboard.
   To úplne stačí.
   Na nabíjanie používam skvelú GAN 100 W nabíjačku Satechi.
   A tiež USB Hub s hdmi atď.
   Táto kombinácia je absolútne dostačujúca pre mobilnú prácu

 3. Honzo, příslušenství používám dle příležitostí … v kanceláři (a doma) většinou jen obal a Apple Pencil /často mívám iPad na „naháče“/, na cestách pak výkonnější (65W) GaN nabíječku od NVIZIA a hub od HyperDrive na stažení dat z karet, propojení iPadu s TV či AppleTV. Stojánek PD by se velmi hodil!

 4. K iPad Pro používám pouze Apple Pencil. Obal a nabijecku nepočítám. Apple Pencil jen naprosto skvělá, používám na rychle retuše a úpravy foto, skicovani, apod. Nevím, zda se to da nazvat příslušenstvím, ale používám kabel TetherTOOLS při propojení s fotoaparátem, když fotím v ateliéru, nebo statické snímky venku – iPad používám pro okamžitý náhled fotografie, pro kontrolu ostrosti a expozice.

  1. Ještě bych chtěl dodat, že mám i USB hub od iTecu (čtečka karet, USB, power delivery), který používám k Macbooku Pro, k iPadu jsem ho zatím nepotřeboval připojit díky synchronizaci v ekostému Applu. Obě zařízení používám k programování, úpravy fotografií, grafickému designu.

 5. Ahoj Honzo, pracuju jako ux designer v agentuře a svůj iPad Pro 12.9″ používám hlavně s Pencilem na náčrty, psaní ručních poznámek. Zjistil jsem že mi hodně pomáhá si myšlenky rozkreslit, mnohem líp se mi nad problémem potom přemýšlí. Mám i Magic Keyboard, ale tu vlastně zas tak moc nepoužívám, ale někdy se hodí 🙂

 6. Používám pouzdro, jako stojánek 🙂 A dcera hodně Pencil 2. generace na kreslení. Takže iPad používá hlavně ona 🙂

 7. Patricie Šípová

  Mam doma starší Ipad mini, který se přiznám, co mám děti skoro neužívám (místo toho sem si pořídila IP PRO MAX). Děti na něm dělají ůkoly, cvičí angličtinu, kreslí, youtube apod. Za mě pouze mail, tabulky a net.
  K Ipadu mame doma snad jen pouzdro a nabiječku.

 8. Alexandr Nádaský

  Zdravím.
  K iPadu jsem v minulosti využíval klávesnici i Apple Mouse. Určitou dobu jsem se snažil iPadem nahradit MacBook. Ale následně jsem se velice rád k Macu navrátil. A tak jsem teď pouze “finger” a Apple Pencil user. 😄

 9. Ahoj, mám iPad Air 2022 a z příslušenství mám v podstatě jen obal, takže nic zajímavého, ale manžel mě donutil odpovědět, protože by chtěl ten stojánek 😄

 10. Mám iPad Air 2022 používám Apple Pencil a originální obal od Applu.
  Používam ho hlavne na surfovanie po internete a pozeranie Netflixu 😂

 11. Mám starý ipad mini – používám originální smart cover. Mnohem víc teď ale používám iphone max a na něj by se mi hodil ten stojánek:-).

 12. Eliška Dužyková

  zatím mám iPad jen na cestě, ale mám v plánu určitě obal a tužku 🙂 bohužel jako student to musím kupovat postupně 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *