Přeskočit na obsah

Miniaturní stativ Manfrotto PIXI nejen pro iPhone (Alisczech vol.88)

Mám několik klasických stativů – studiové, cestovní, větší, menší, ale je řada míst, kam s klasickým stativem nemůžete nebo nechcete jít. Pokud hledáte mini stativ pro mobilní telefon, kamerku nebo foťák, pak se mrkněte na Manfrotto PIXI Mini. Váží necelých 200 g unese bez problémů přes 1 kg techniky, je stabilní a ještě ke všemu dobře vypadá.

Mini stativy

Výběr mini stativu je snad ještě těžší než velkého. Musíte velice opatrně najít kompromis mezi váhou a rozměry na straně jedné a stabilitou, spolehlivostí a odolností na straně druhé. Mám pěkný Joby Gorilapod 3K, který unese skoro cokoli, dá se použít kdekoli, vydrží a je opravdu praktický. Ale stojí hromadu peněz, je na mini stativ velký a docela těžký. Zkusil jsem několik levných, ultra lehkých alternativ a narazil jsem na nespolehlivost, minimální odolnost a stabilitu. Osobně už bych si nepořídil stativ bez kulové hlavy, rozhodně ne plastový a čím jednodušší, tím lepší.

 

Manfrotto PIXI Mini

Nakonec jsem vybral PIXI Mini a jsem spokojený. Váží necelých 200g a přitom má snadno ovladatelnou kulovou hlavu, je stabilní, snadno se ovládá, hliník něco vydrží a je hezký. Za cca 600 Kč mi přijde dostupný a pokud chcete mini stativ, na který se můžete spolehnout a je lehký, vřele doporučuji.

1 komentář na “Miniaturní stativ Manfrotto PIXI nejen pro iPhone (Alisczech vol.88)”

  1. Díky za inspirující video. Nakoplo mě ke koupi malého stativu, o které jsem dlouho uvažoval. Váhal jsem mezi základním modelem a Evo, nakonec jsem kvůli skladnosti upřednostnil ten základní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *