Přeskočit na obsah

Kam se podělo nastavení iCloudu?

Apple v aktualizaci iOS 10.3 přeuspořádal položky v Nastavení a na první pohled zmizela samostatná položka iCloud. Kam se poděla a proč?

NASTAVENÍ ICLOUDU NA IOS 10.3

Apple se rozhodl udělat trochu pořádek v práci s AppleID a vše sjednotit do jedné položky Nastavení. Původně se zvlášť nastavoval iCloud, zvlášť AppStore a správa samotného AppleID se dělala částečně na webu. To vše skončilo a nyní je hned první položkou nastavení AppleID, iCloud, iTunes a AppStore.

JAK JE TO S APPLEID NA IOS?

Jeden uživatel může používat několik různých AppleID. Důvody mohou být různé a ponechme je stranou. V každém případě již dlouho platí, že jedno AppleID můžete mít přihlášené pro iCloud, což zajišťuje, že jen vy budete dostávat vaše iMessage, uvidíte své kalendáře a třeba data na iCloud Drive. Jiné AppleID může být přihlášeno pro nákupy v iTunes a AppStore.

Nově lze toto vše spravovat na jednom místě, což je rozhodně přehlednější. Zároveň zde najdete nastavení samotných jmenovaných služeb.

 

ZÁVĚR

Nejjednodušší a nejpraktičtější je samozřejmě situace, kdy používáte pouze jedno AppleID. Nicméně, pokud historicky používáte 2, tak se s tím mnoho nedá udělat, protože nákupy nejsou mezi AppleID převádět, AppleID nejdou sloučit  a ani přenést všechna data z jednoho iCloudu na druhý není jednoduché.

Chcete se naučit využívat iOS naplno? Přijďte na náš kurz iOS10 pro začátečníky od A do Z.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *