Přeskočit na obsah

Je už bezzrcadlovka nejlepší foťák pro náročné? [4K] (Alisczech vol. 451)

Připravili jsme pro vás mini sérii tří videí o nákupu bezzrcadlovky. Sedli jsme si s Michalem Henychem, který podobně jako já přešel nedávno na bezzrcadlovku. V mém případě šlo o cestu od DSLR k bezrcadlovkám. U Michala od iPhonu zpět k fotoaparátu. A zkusili jsme rozebrat, zda už jsou bezzrcadlovky tou správnou – nejlepší volbou.

4 komentáře na “Je už bezzrcadlovka nejlepší foťák pro náročné? [4K] (Alisczech vol. 451)”

  1. Ahoj, před časem jsem hodně investoval a koupil jsem si profesionální zrcadlovku od Nikona. Konkrétně Nikon D4s – Full Frame. Bezzrcadlovky jsou jistě budoucnost, ale prozatím ten výstup kvality fotografie, ve srovnání s mou zrcadlovkou, je v zásadě podobný. No a závěrem, nevím jestli bych si zvykl 🙂 na tu tichost bezzrcadlovek :-). Cvakání zrcadla je pro mě taková železná košile :-). Podotýkám, že Fotím především sport. Jinak v běžném životě si poradím s focením iPhonem 12 pro Max. Tím fotím 80% volného času. Dík za skvělé video a ať se Vám daří.

  2. Zatím jsem se pro bezzrcadlovku nerozhodl, ale pokud bych se rozhodl, byl by to Nikon. Pořád ještě mám objektivy, s nimiž jsem fotil na kinofilm, tlačítka jsou na stejném místě, kolečko se točí na stejnou stranu. Hloubka ostrosti pro mě není argument, Nikon má na to tlačítko, které funguje. Má ho i prastará Praktica, kterou jsem si před mnoha lety koupil ještě jako nedospělý student. Důležitá je však výdrž baterky. Občas jsem několik dnů někde bez elektřiny. D200 umí na jednu baterii udělat více než 1000 snímků, takže se dvěma bateriemi vydržím týden, u D850 jsem to ještě nestihl otestovat (kvůli covidovým opatřením). D850 má Live View, kde také vidím vše jako na bezzrcadlovce a manuální zaostřování na velkém displeji je velká výhoda, ale white balance také není argument. Udělal jsem si zatím test foťáku a NiSi filtrů, tak trochu i z pohledu fyzikálního chemika, technika a programátora. Až to vše napíšu, budu to mít na svém webu a informaci dám i na facebook. Také tam vysvětluju, kdy vyvážení bílé řeším a proč, a kdy je to úplně jedno a proč.

    1. Ahoj Zdenku,

      ta výdrž baterie u bezzrcadlovek už není takový problém jak býval. Já třeba s R6kou dám na jedno nabití bez problémů 1000 snímků taky a kdybych se chtěl chovat úsporně, tak určitě i víc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *