Přeskočit na obsah

Jak využít režim Nerušit pro osobní efektivitu? (Alisczech vol.90)

Režim nerušit

Režim Do not disturb neboli Nerušit nabízí většina zařízení. Je to dobře, protože elektronika je skvělý sluha, ale velice nebezpečný pán. Osobně jej používám nejen abych zabránil nechtěným hovorům v době, kdy je to nevhodné, ale pomáhá mi s osobní efektivitou, balancí práce a soukromí a dokonce i s bezpečností při řízení.

Soustředění a technologie

Velkým problémem dnešní doby je jednoduchost a rychlost komunikace. Ty způsobují obrovský nárůst různých rušivých elementů. Hovory, zprávy, messengery, sociální sítě atd. Pokud vás vše toto vyrušuje a obtěžuje, naučte se používat režim nerušit. Vaše osobní efektivita půjde nahoru.

 

Práce vs soukromí

Režim nerušit je také jednou z mála možností, jak omezit otročení práci 24/7. Je jedno jestli jste na volné noze nebo pracujete pro firmu, práce na nás v dnešní době dotírá neustále. Osobně mám nastavený rozvrh, podle kterého se režim nerušit zapíná na večerní a noční hodiny automaticky.

 

Nerušit a řízení

iOS nově nabízí i možnost zapínat režim nerušit automaticky i při řízení. Buď podle typu pohybu nebo podle připojení k handsfree v autě. Obojí je super!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *