Přeskočit na obsah

Jak vyfotit start kosmické rakety Falcon 9? [4K] (Alisczech vol. 171)

Falcon 9

Splnil jsem si další ze svých snů! Nečekaně se nám naskytla příležitost fotografovat start rakety Space X Falcon 9, využili jsme jí a vyšlo to! Po čtyřech neúspěšných pokusech se zadařilo! Jaké to bylo? Jak na to? Chcete to taky zkusit?

Space X Falcon 9

S trochou nadsázky by se dalo říct, že Elon Musk chce z Falconů udělat autobusy a náklaďáky kosmického programu. Létat často a levně. To má tu obrovskou výhodu, že relativně často se vám při návštěvě Floridy či Kalifornie může stát, že se ke startu přiblížíte. Nepotřebujete žádné speciální povolení, vybavení, jen štěstí. Nabízím vám svou osobní zkušenost ze základny Vandenberg CA.

 

Fotografická výbava

Protože jsem zrovna na fotografické výpravě, tak jsem měl celkem hodně techniky, byť ne zcela ideální. Použil jsem dvě zrcadlovky Canon EOS 7D MII. Na jedné byl Canon EF 70-200mm f/2.8 IS USM II na druhé Tamron 10-24mm f/3,5-4,5 DI VC. Pro dlouhou expozici jsem použil stativ, dálkovou spoušť a filtr NISI ND 1000 spolu s přechodovým filtrem. S teleobjektivem jsem fotil z ruky.

Na videa jsme použili dva iPhony XS Max. Jeden byl na ministativu, druhým natáčel kolega z ruky.

Svou roli sehrál i tablet, na určování polohy a směru a sledování předstartovních příprav. Dron jsem měl u sebe, ale už jsem ho nestihl vybalit, natož ovládat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *