JAK FUNGUJE OBRAZ V OBRAZE NA IPADU

V první řadě je potřeba zdůraznit, že na iPadu jde do horní vrstvy umístit bohužel pouze video a nejde použít fotografii. To na počítači není problém, aktuální iMovie na iOS to ale nenabízí. Zároveň je potřeba hned v úvodu říct, že trochu nečekaně není možné do horní vrstvy video přetáhnout, pokud už je umístěno v časové ose. Je třeba se držet přesně postupu.

POSTUP VLOŽENÍ OBRAZU V OBRAZE

  • Nejprve si na časovou osu umístíte video či fotografii, která má být v pozadí. Zde žádné limity nejsou a použijete standardní šipku dolů pro vložení.
  • Následně v sekci Video vyberete druhý klip, který má být v horní vrstvě, tedy v okně. Pokud tento klip není stažený z iCloudu, je potřeba jej nejprve stáhnout kliknutím na ikonu mráčku. Pozor, toto video nesmíte šipkou dolu vložit!
  • Místo šipky pro vložení do časové osy zvolte tři tečky a objeví se výběr ze čtyř alternativ. Konkrétně jde o: přidat jen zvuk, přidat prostřih, obraz v obraze a dělený obraz. Zvolíme obraz v obraze.
  • Video se vloží do horní vrstvy, kde s ním můžeme posunovat doprava/doleva, případně jej zkrátit z obou stran.
  • Když vyberete horní video, v pravém dolním rohu náhledu se objeví lupa a šipky. Pomocí lupy můžete zvětšovat/zmenšovat video uvnitř okna. Když zvolíte šipky, můžete s oknem pohybovat a gestem zvětšovat či zmenšovat okno samotné.

 

ZÁVĚR

Stejně jako na Macu i na iOS je možné mít v jednom místě vložené pouze jedno video. To znamená, že v průběhu celého svého dílka můžete funkci obrazu v obraze použít opakovaně, ale vždy je k dispozici maximálně jedno vložené okno. S videem v horní vrstvě můžete pracovat zcela plnohodnotně jako s ostatními videi, a dokonce vložené video ani nijak viditelně nezpomaluje iMovie.

Chcete se o iMovie dozvědět víc? Přijďte na náš kurz iMovie: Snadný střih videa.