Přeskočit na obsah

Jak udělat pořádek ve foto archivu (Alisczech vol. 118)

Jak udělat pořádek ve foto archivu (Alisczech vol. 118)

Velice často řeším s klienty, že mají chaos ve svých fotografiích, často jsou doslova zaplaveni deseti či statisíci snímků a nevědi si s tím rady. nabízím vám tři jednoduchá pravidla a letní výzvu, při které se ke mě můžete přidat a udělat pořádek ve svých fotkách.

1. Všechny fotky na jednom místě

Základem je soustředit všechny fotky na jedno místo, do jednoho programu, na jedno úložiště. To umožňuje jejich spolehlivé zálohování, třídění i vyhledávání.

 

2. Jednoduchý systém

Čím jednodušší si vymyslíte systém třídění, tím pravděpodobněji jej budete dlouhodobě dodržovat a snadno v něm vyhledávat. Čím jednodušší si život uděláte, tím snazší bude.

 

3. Mazat, mazat a zase mazat

Snažte se z archivu odstraňovat špatné fotografie – technicky, kompozičně, obsahově. Čím více snímků v archivu je, tím menší je šance, že je ještě někdy uvidíte a použijete. Pokud nemáte sílu snímky mazat, rozdělte archiv na dva – hlavní s nejlepšími fotkami a skladiště zbytku.

 

Letní výzva

A na závěr mám pro vás inspiraci – letní výzvu. Připojte se ke mě a každý den si najděte 1/2 hodinky, sedněte ke svému fotoarchivu a smažte nějaké špatné fotky. je jedno kolik, důležité je vytrvat a každý srpnový den tomu věnovat tu trochu času.

2 komentáře na “Jak udělat pořádek ve foto archivu (Alisczech vol. 118)”

  1. ahoj, taky jsem teď promazával galerii fotek. Přecházel jsem z PC na MAC a předtím jsem nedodržoval strukturu fotek. Hlavně jsem měl řazení složek například dovolená a dovolená výběr. Jde v iphoto nějak mazat duplicitní fotky jako třeba skladby v playlistech v itunes?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *