Přeskočit na obsah

Jak si změřit EKG na Apple Watch? [4K] (Alisczech vol. 155)

EKG na Apple Watch

Je to tady! Apple konečně uvolnil funkci měření EKG na Apple Watch 4 v nové verzi operačního systému pro hodinky. Nelenil jsem, aktualizoval iPhone i Apple Watch, vyzkoušel a natočil rychlý návod, jak přesně vše funguje. Tady ho máte!

Jak je to s dostupností

Dobrá zpráva je, že aplikace na Apple Watch i nová verze aplikace Zdraví jsou plně lokalizovány do češtiny. Na videu vidíte na hodinkách ještě nastavenou angličtinu, ale odzkoušel jsem i češtinu a funguje. Na iPhonu jsem měl češtinu nastavenou už u videa. Bohužel Apple uvádí, že zatím je tato funkce dostupná pouze pro hodinky zakoupené v USA, což ty moje jsou. Dokonce ani nevadí, když se nastaví region Česko a čeština. Funkce mi stále korektně funguje.

Bohužel u hodinek koupených mimo USA se zatím dál čeká na schválení úřady, přestože je vše již připravené!

Proč měřit EKG?

Zdravé srdce pracuje pravidelně a to v klidu i pod zátěží. Apple Watch již dlouho umí měřit srdeční tep, který vypovídá o vaší aktuální zátěži, o kondici, ale nikoli o stavu srdce jako takového. Díky novým senzorům nyní Apple Watch dokáží detekovat nepravidelnost srdeční činnosti a varovat tak před případnou fibrilaci síní. Pokud takový stav je včas diagnostikován, umožňuje to lékařům včas předcházet srdečním nemocem.

 

Co Apple Watch neodhalí

Aktuální funkce nedokáže odhalit infarkt, cévní ani mozkové příhody ani jiné než uvedené srdeční obtíže.  Apple sám upozorňuje, že je tato funkce určena primárně jako prevence a včasné varování. Nikoli jako diagnostický či léčebný nástroj pro aktuálně nemocné.

2 komentáře na “Jak si změřit EKG na Apple Watch? [4K] (Alisczech vol. 155)”

  1. Zdravím pokud si ty hodinky objednám z usa kolik má to přijde peněz steam aby mi měřily EKG děkuji s pozdravem josef

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *