Přeskočit na obsah

Jak je to s přehříváním nových Macbooků Pro? (Alisczech vol. 114)

Jak je to s přehříváním nových Macbooků Pro?

Minulý týden se objevilo první video, které demonstrovalo přehřívání nových Macbooků Pro osazených procesorem Intel i9. Postupně se objevilo několik dalších testů, které potvzují, že Macbook Pro 15″ s procesorem i9 má problémy jej uchladit, které se projevují ztrátou výkonu. Co je o tomto problému známo a může na něj Apple najít řešení?

Co je to throttling?

Moderní procesory pracují s vysokou frekvencí, což kromě jiného znamená, že na velmi malé ploše vzniká velké množství tepla. Čím vyšší se pracovní frekvence a zátěž procesoru, tím více tepla vzniká. Aby nedošlo k poškození procesoru přehřátím, procesory umějí snížit svojí pracovní frekvenci a tím se zchladit. Následně, po dosažení potřebně nízké teploty opět zrychlí. Bavíme se o výpadku výkonu v řádu zlomků sekundy, která se ale ve výsledku mohou projevit úbytkem výkonu v řádu desítek procent. Jak závažný je trottling u procesorů i9 v Macbooku Pro?

3 komentáře na “Jak je to s přehříváním nových Macbooků Pro? (Alisczech vol. 114)”

  1. Nainstaloval jsem na MB Pro (13″, 2017) před nedávnem OS High Sierra a od té doby se computer značně ohřívá. Dokonce občas slyším i ventilátor. S předešlým OS se tohler nedělo.

    1. V takovém případě by to chtělo zkontrolovat logy a najít ten SW problém, který počítač zatěžuje. Něco není 100% správně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *