Přeskočit na obsah

Jak je to s eSIM v ČR? Budou fungovat Apple Watch 4 Cellular v ČR? (Alisczech vol. 132)

eSIM pro Apple Watch v ČR

Včera jsem na sociálních sítích ukázal svojí objednávku Apple Watch 4 Cellular a snesla se na mě vlna dotazů. Jak je to s fungováním eSIM v ČR? Fungují nebo budou fungovat Apple Watch 4 Cellular v ČR? Jak to bude s eSIM u českých operátorů u iPadů a iPhonů Xs a Xr? Zkusil jsem to vše shrnout a vysvětlit.

eSIM pro iPhone/iPad

Technologie eSIM používaná v některých modelech iPadů a v nových iPhonech Xs, Xs Max a Xr je poměrně bezproblémová. Její podporu má v tomto okamžiku v ČR T Mobile a je pravděpodobné, že ji přidají i ostatní operátoři. Seznam aktuálně použitelných sítí najdete na webu Applu.

 

eSIM pro Apple Watch

Pro  fungování mobilních služeb v Apple Watch bohužel prostá podpora eSIM nestačí. Protože Apple vyžaduje spárování Apple Watch se stejným tel. číslem jako má uživatel v telefonu, musí operátor kromě podpory eSIM zvládat i tento typ speciální služby. Seznam operátorů, kteří dokáží Apple Watch ve své síti obsloužit je menší a co víc, Apple Watch nepodporují roaming a vyrábějí se ve třech verzích s různou frekvenční výbavou. Seznam sítí podporujících Apple Watch opět najdete na webu Applu.

 

Soutěž o cestu do USA

Na konci videa se vracím k naší probíhající soutěži o cestu snů do USA! Chcete se se mnou podívat v lednu do San Franciska, Cupertina, Las Vegas a Los Angeles? Chcete na vlastní oči vidět centrálu Applu nebo se zúčastnit veletrhu CES 2019? To vše můžete vyhrát s předplatným iPure.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *